101 Володимирець

Вас цікавить пожежне спорядження? Тоді Вам сюди  

Натисни та придбай

Інформація про замінування автовокзалу у Володимирці не підтвердилася

     Останнім часом в Україні мають місце випадки, коли громадяни знаходять підозрілі предмети, які виявляються вибуховими пристроями. Непоодинокими є також і вчинення реальних терористичних актів шляхом як підриву будівель так і влаштування вибухів у людних місцях, внаслідок чого гинуть прості громадяни.
     В ніч з 5 на 6 квітня о 00:20 до пожежно-рятувальної служби Володимирецького району від чергового Кузнецовського міськвідділу міліції надійшло повідомлення про замінування автовокзалу в смт.Володимирець. Про дану подію було негайно проінформовано всі екстрені служби.

    Працівниками МВС було негайно оточено по периметру територію навколо будівлі, виставлено охорону та припинено доступ сторонніх осіб. Черговий караул рятувальників прибув до місця виклику для забезпечення негайного реагування в разі можливого вибуху та проведення рятувальних дій та ліквідації можливої пожежі. Крім того з м.Рівне було викликано кінологічний відділ та вибухотехнічний відділ НДЕКЦ при ГУ МВС в області. Кінолог з допомогою службової собаки провів обстеження об’єкта на наявність вибухонебезпечних предметів. На щастя ніяких вибухових пристроїв знайдено не було.
     У зв’язку з вищевикладеним та зі складною суспільно-політичною ситуацією в країні, загрозою вчинення терористичних актів закликаємо громадян бути пильними та при виявленні підозрілих предметів дотримуватися зазначених нижче рекомендацій. Адже будь-яка особа повинна чітко уявляти свою поведінку при виявленні можливих вибухових пристроїв та бути психологічно готовою до цього та діяти адекватно.
     Такі вибухонебезпечні предмети знаходять у транспорті, біля дверей квартир, в установах і громадських місцях.


     Характерні ознаки, які вказують на можливу наявність вибухових пристроїв у підозрілому предметі:

     Підозрілі обставини появи предметів — сумок, пакетів, коробок, металевих і скляних ємностей тощо, залишених без догляду власниками в даному місці і в даний час.

 • Підозрілі обставини появи свіжоскопаної ділянки землі або купи сміття на шляху проходження;
 • Наявність у предметів характерного вигляду штатних боєприпасів, учбово-імітаційних, сигнальних, освітлювальних, піротехнічних виробів;
 • Наявність очевидних деталей, які приводять вибухові пристрої (ВП) в дію (елементи живлення, тумблери, кнопки, таймери, проводи тощо);
 • Прослуховування роботи годинникового механізму з підозрілого предмета;
 • Наявність у предмета запаху бензину, газу, розчинника, а також інших хімічних речовин;
 • Наявність електроприводів (антен, мобільних телефонів), світловоду, який мигтить або безупинно горить;
 • Наявність диму, який виходить із предмета;
 • Збільшена маса предмета (наприклад — коробка із під цукерок, банка із під кави, книга, записник тощо);
 • Наявність у дверях (вікнах) будь-яких сторонніх предметів, закріплених до них шнуром, проводом або скотчем.

knyga korobka mjach
     Якщо виявлений предмет, на Вашу думку, не повинен перебувати в цьому місці і видався Вам підозрілим, не залишайте його без уваги.
    Завжди контролюйте ситуацію навколо себе, особливо коли перебуваєте на об’єктах транспорту, культурно-дозвільних, спортивних і торгових центрах.
    У разі виявлення Вами залишених без нагляду речей у громадському транспорті, опитайте людей, які перебувають поруч. Встановіть, кому вони належать або хто міг їх залишити. Якщо власника не встановлено, негайно повідомте про знахідку водієві (машиністові) та працівнику міліції. Не намагайтеся заглянути усередину підозрілого пакета, коробки, іншого предмету.
Не підбирайте кинутих речей, якими б привабливими вони не були, у них можуть бути закамуфльовані вибухові пристрої (у банках з-під пива, стільникових телефонах тощо). На вулиці не бийте ногами предмети, що лежать на землі.
     Якщо Ви виявили невідомий предмет, який викликає Вашу підозру, в установі, негайно повідомте про знахідку адміністрації та охороні.
     При виявленні невідомого підозрілого предмету у під’їзді свого будинку, опитайте сусідів. Можливо, він належить комусь із них. Якщо власника не встановлено — негайно повідомте про знахідку у підрозділ МВС України за телефоном 102.
     У всіх зазначених випадках:

 • не торкатися виявленого підозрілого предмета, не підходити і не пересувати його;
 • утримуватися від паління, використання засобів радіозв’язку, у тому числі й мобільного, поблизу підозрілого предмета;
 • не здійснювати самостійних дій із підозрілими предметами;
 • по можливості забезпечити охорону підозрілого предмета і небезпечної зони;
 • спробувати повідомити про виявлення підозрілого предмета інших осіб, які перебувають поруч, забезпечити їх евакуацію з території, що прилягає до небезпечної зони;
 • сповістити про небезпечну знахідку будь-який орган місцевої влади, чергові служби правоохоронних органів з наданням інформації про характерні ознаки ймовірного вибухового пристрою, місце його розташування, час виявлення та особу, яка його виявила. Дочекатися прибуття оперативно-слідчої групи МВС України (ви є важливим свідком);
 • намагатися максимально запам’ятати зовнішність, одяг осіб, які залишили предмет, їхній транспорт та номерні знаки.

    Не вживайте самостійно ніяких дій зі знахідками, або підозрілими предметами, які можуть виявитися вибуховими пристроями — це може призвести до їхнього вибуху, численних жертв і руйнувань.
      Випадково довідавшись про теракт, що готується, негайно повідомте про це в правоохоронні органи.
     Якщо Вам стало відомо про підготовку чи вчинення злочину, негайно повідомте про це в органи Служби безпеки чи МВС України.

     Крім того звертаємо увагу громадян на відповідальність за неправдиві виклики пожежної охорони, міліції, швидкої медичної допомоги або інших екстрених служб. Адже є й жартівники, які заради розваги надають неправдиві повідомлення про замінування чи виявлення підозрілих предметів, не здогадуючись, що їх дії підпадають під адміністративну та кримінальну відповідальність. Оскільки поки працівники екстрених служб виїжджають на хибні виклики, може надійти справжнє повідомлення про злочин, пожежу, загрозу вибуху тощо, а вони не зможуть встигнути туди, де люди дійсно потребують допомоги. В результаті цього люди, які дійсно потребують допомоги можуть вчасно її не отримати.
     Шановні городяни та мешканці Володимирецького району! Пам’ятайте, що набираючи номер телефону екстреної служби і повідомляючи хибний виклик, ви порушуєте закон й можливо ризикуєте життям інших людей. Поясніть дітям про шкоду від подібних пустощів.
     В разі ж реальної загрози теракту чи виявленні підозрілих предметів схожих на вибухові пристрої, негайно повідомляйте про це компетентні органи та дійте згідно із вказаними вище рекомендаціями.