101 Володимирець

  • Головна
  • Новини
  • Пожежа на дачному масиві біля м.Кузнецовськ, від вогню врятовано дачний будинок

Пожежа на дачному масиві біля м.Кузнецовськ, від вогню врятовано дачний будинок

2 січня об 16:35 до пожежно-рятувальної служби за номером 101 надійшло повідомлення про пожежу на дачному масиві Старорафалівської сільської Ради, Володимирецького району, що біля м.Кузнецовськ. Загоряння сталося на горищі дерев’яного дачного будинку, розмірами 6х4м., критого шифером. Для ліквідації пожежі залучалися: відділення на пожежній автоцистерні 12-ої державної пожежно-рятувальної частини з м.Кузнецовськ та черговий караул 5-го державного пожежно-рятувального поста з смт.Рафалівка.

DSC 0075До приїзду рятувальників пожежу допомагали гасити сусіди погорільців, що дещо стримало розповсюдження вогню на більшу площу. По прибуттю рятувальники негайно провели оперативне розгортання та подали на гасіння водяний ствол. Завдяки небайдужості сусідів, а також професійним та оперативним діям рятувальників вдалося вчасно локалізувати пожежу та не дати вогню поширитися на всю площу будівлі. До того як пожежу остаточно ліквідували вогонь встиг знищити частину покриття та перекриття, а також частково знищити, частково пошкодити речі домашнього вжитку.

Ймовірна причина пожежі – порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації пічного опалення. Всі обставини пожежі, остаточну її причину, а також обсяги збитків наразі з’ясовують фахівці.

У зв’язку з тим, що пожежі через пічне опалення стають частішими, що в принципі характерно для цієї пори року, рятувальники Держслужби з НС звертаються до громадян: зверніть особливу увагу на виконання вимог пожежної безпеки під час влаштування печей, інших приладів опалення і їхньої експлуатації.

Передусім, слід пам’ятати, що перед початком опалювального сезону всі опалювальні прилади необхідно ретельно перевіряти, а у разі виявлення пошкоджень чи несправностей - ремонтувати. Чищення димоходів та самих опалювальних приладів від накопиченої сажі потрібно здійснювати перед початком опалювального сезону та впродовж нього. Ці вимоги, насамперед, пов`язані із здатністю сажі (вуглецю) самозагорятися під дією вологи. Пам`ятайте, що димарі на горищах слід білити вапном чи глиною. Димарі будівель, що мають покрівлю з легкозаймистих матеріалів, повинні обладнуватися надійними іскрогасниками. Печі та інші опалювальні прилади повинні мати протипожежні розподіли (відступи) від спалимих конструкцій, виконані згідно з вимогами будівельних норм. Біля кожного опалювального приладу перед топковим отвором на дерев’яній підлозі слід прибити металевий лист розміром не менше 0,5м х 0,7 м. Відстань від опалювальних приладів до домашніх речей (шаф, стільців, столів, ліжок) повинна перевищувати 0,7 м, а від топкових отворів - 1,25 м.

Грубки печей слід припиняти топити до того часу, як родина вкладатиметься спати, адже у разі виникнення пожежі біду практично ніхто вчасно не помітить.

DSC 0072DSC 0081

Під час експлуатації пічного опалення не дозволяється:

- залишати без нагляду печі, що топляться, або ж доручати наглядати за ними малолітнім дітям;

- користуватися печами й осередками вогню, що мають тріщини:

- розміщувати паливо та легкозаймисті матеріали й речовини безпосередньо перед топковим отвором;

- зберігати незагашені вуглини та золу в металевому посуді, встановленому на дерев’яній підлозі або у спалимій підставці:

- сушити та складати на печах одяг, дрова, легкозаймисті матеріали та предмети;

- використовувати для розпалювання печей ЛЗР та ГР, топити вугіллям, коксом і газом печі, не пристосовані для цього;

- використовувати дрова, довжина яких перевищує розміри паливника, або топити печі з відкритими дверцятами;

- використовувати вентиляційні та газові канали як димоходи;

- улаштовувати на димових трубах антени телевізорів, радіоприймачів тощо;

- допускати перепал печі;

- улаштовувати в помешканні тимчасові печі.

Пам’ятайте! Лише дотримання простих, але вкрай необхідних заходів, допоможе зберегти Ваше житло та, найголовніше, життя! Будьте пильні, дотримуйтесь правил пожежної безпеки, а також прищеплюйте це своїм дітям змалку.