101 Володимирець

  • Головна
  • Новини
  • Рятувальники провели навчання з питань пожежної безпеки для директорів загальноосвітніх шкіл району

Рятувальники провели навчання з питань пожежної безпеки для директорів загальноосвітніх шкіл району

18 грудня місцевими рятувальниками було проведено навчання з питань пожежної безпеки посадових осіб, відповідальних за забезпечення та виконання заходів пожежної безпеки в закладах освіти. На даному заході були присутні всі директори загальноосвітніх шкіл району.

Фото1505Присутніх ознайомили з основними вимогами пожежної та техногенної безпеки для закладів освіти, необхідність забезпечення та приведення у належний протипожежний стан підвідомчих об’єктів, усунення виявлених в ході проведення перевірок порушень, а також проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед школярів. Крім того для присутніх було організовано показ тематичних презентацій із слайд-шоу. Також, зважаючи на те, що «на носі» новорічні свята, то рятувальники додатково нагадали про правила пожежної безпеки під час святкування новорічних свят.

Дотримання правил пожежної та техногенної безпеки в закладах освіти це без перебільшення дуже важливий напрям роботи до якого треба ставитися з відповідальністю та вимогливістю, адже пожежа в школі завжди дуже небезпечна, бо там може одночасно перебувати велика кількість дітей. А судячи з сумної статистики організація роботи по даному напрямку з боку керівництва навчальних закладів є недостатньою. При здійсненні перевірок відповідними наглядовими органами виявляються ряд недоліків. Щороку в нашій країні через різні порушення протипожежного режиму виникають пожежі в навчальних закладах. На щастя в останні роки на території Володимирецького району таких випадків не зареєстровано. Але це не повинно притупляти пильності. Потрібно старанно та своєчасно усувати виявлені порушення та недоліки, цим же виключити будь-яку можливість виникнення пожежі.

Фото1510Фахівці також наголосили керівникам навчальних закладів на необхідності проведення серед школярів широкомасштабної інформаційно-роз’яснювальної роботи. Учні повинні знати про низку небезпек, які їх оточують, бути готовими самостійно й свідомо протистояти надзвичайним ситуаціям різного характеру та оволодіти навичками здорового способу життя та безпечної поведінки.

Наприкінці всі присутні мали змогу задати питання, які їх цікавили, а також отримати тематичні матеріали на вищезгадану тематику і занотувати основні нормативні документи, якими слід керуватися при  роботі щодо забезпечення вимог пожежної безпеки в навчальних закладах.

«Потрібно зробити все можливе, аби життя наших дітей було безпечним. Варто пам’ятати, що безпека дитини – справа дорослих. І ставитися до цього потрібно серйозно» - зазначив наприкінці свого виступу начальник Володимирецького РС ГУ ДСНС у Рівненській області Андрій Муравинець.