101 Володимирець

  • Головна
  • Новини
  • На Білому озері рятувальники відпрацювали навички порятунку людей на воді

На Білому озері рятувальники відпрацювали навички порятунку людей на воді

Купальний сезон в самому розпалі. І хоча спекотна погода часом змінюється проливними дощами, любителі відпочинку біля води з нетерпінням чекають вихідних днів, коли зможуть відпочити на природі та, розігрівшись на сонці, пірнути у прохолодну воду.

Та, нажаль, спілкування з водою не завжди приносить насолоду та радість. Іноді воно може обернутися великим горем. Про це свідчить статистика загиблих на воді за період літнього сезону. У поточному році на водоймах країни з початком купального сезону вже загинуло майже 500 осіб. В тому числі на Рівненщині загинуло вже 25 осіб, з яких 2 дитини.

Водяна стихія забирає, як правило життя у тих, хто проявляє легковажність, нехтуючи елементарними заходами безпеки. Основними причинами утоплень традиційно залишаються купання у нетверезому стані, порушення правил поведінки на воді, невміння плавати та безконтрольність з боку батьків.

2 DSCF7455

Тож, з метою запобігання та попередження загибелі громадян на воді, відпрацювання навиків рятування громадян та надання першої домедичної допомоги, 12 липня рятувальники провели спеціальні навчання на Білому озері, що у Володимирецькому районі. До проведення навчань були залучені рятувальники ДСНС Володимиреччини, працівники рятувальної станції РОКАРСКО та РОК «Біле озеро».

6 DSCF7471

Згідно тактичного задуму, чоловік, який купався в озері відплив на значну відстань від берега, де його ногу звела судома, проте він з останніх сил продовжує триматись на поверхні води. Крики про допомогу почули люди на березі та сповістили про випадок до Служби порятунку за номером 101.

Рятувальники, повідомивши про подію працівників рятувального поста РОКАРСВО та РОК «Біле озеро», які базуються біля даної водойми, також виїхали до місця події. В цей час матроси-рятувальники на моторному човні дісталися до місця, де вже без свідомості у воді був чоловік. Витягши його з води, вони доставили потерпілого на берег, де вже чекали рятувальники.

10 DSCF7483

Працівники ДСНС оперативно транспортували потерпілого на берег та негайно приступили до надання першої домедичної допомоги. Провівши чоловіка до свідомості, рятувальники передали його медикам, які також прибули за тривожним викликом.

Працівники всіх залучених служб діяли оперативно та злагоджено, а також показали достатній рівень підготовки до реагування на подібні випадки.

Проведення подібних заходів в даний період є досить актуальним, адже зараз час відпусток у дорослих та літніх канікул у дітей. І громадяни в переважній більшості віддають перевагу відпочинку на природі біля водойм. А щоб відпочинок по собі залишив тільки приємні спогади та враження, рятувальники закликають не нехтувати елементарними правилами безпеки, при відпочинку на водоймах мальовничого Поліського краю, адже навіть незначна помилка може стати причиною трагічних наслідків.

 

Начальник Володимирецького РС ГУ ДСНС України у Рівненській області

А.Муравинець