101 Володимирець

  • Головна
  • Новини
  • Рятувальники провели семінар-практикум щодо порядку планування, організації та проведення спеціальних об’єктових навчань і тренувань з питань цивільного захисту

Рятувальники провели семінар-практикум щодо порядку планування, організації та проведення спеціальних об’єктових навчань і тренувань з питань цивільного захисту

Для того, аби врятувати своє життя, кожен громадянин повинен діяти вправно та чітко, вміти самостійно приймати рішення, бути дисциплінованим та організованим. Не зважаючи на численні заходи, які проводяться  керівниками підприємств, численні засоби безпеки, якими облаштоване чи не кожне приміщення організації, найкращий спосіб засвоїти алгоритм дій на випадок надзвичайної ситуації – прийняти участь у її подоланні. З цією метою в кожному підприємстві, установі та організації проводяться спеціальні об’єктові навчання і тренування з питань цивільного захисту.

IMG 0609Тому, 18 листопада у смт.Володимирець в актовій залі управління освіти, молоді та спорту РДА рятувальниками Служби порятунку з керівниками підприємств, установ та організацій всіх форм власності Володимирецького району було проведено навчальний семінар-практикум щодо порядку планування, організації та проведення спеціальних об’єктових навчань і тренувань з питань цивільного захисту. Даний захід був організований з метою роз’яснення керівникам об’єктів діючих нормативних документів щодо організації проведення на підпорядкованих об’єктах навчань з персоналом з питань цивільного захисту.

Увагу учасників семінару було звернуто на важливості проведення спеціальних  об’єктових навчань і тренувань як теоретично, так і практично. Адже теорія завжди засвоюється краще, якщо її відпрацьовувати практично. Крім того присутнім було продемонстровано навчальні фільми та продемонстровано слайд-шоу по даних питаннях. Крім того рятувальники розповіли про характерні для нашого району надзвичайні ситуації та дії в разі їх виникнення. Всіх керівників закликали довести до усіх своїх підлеглих доведену інформацію, адже як показує практика та нажаль сумна статистика не всі дорослі громадяни мають хоча б уявлення як діяти в тій чи іншій надзвичайній ситуації. І це не може бути не лише наприклад пожежа, а й розлив ртуті, чи дії в разі аварії на АЕС та ін.

IMG 4371Всі присутні мали змогу отримати консультації від рятувальників та працівників навчально-методичного центру цивільного захисту та БЖД щодо організації та проведення вищезазначених заходів. Окремо присутнім наголосили про подання до органів місцевої влади та місцевого підрозділу ДСНС звітності про організацію та проведення спеціальних об’єктових навчань та тренувань.

Наприкінці семінару начальник Володимирецького районного сектору ГУ ДСНС України у Рівненській області Андрій Муравинець зазначив: «Проведення спеціальних об’єктових навчань та тренувань, протипожежних та протиаварійних тренувань дуже важливий напрям роботи, адже від обізнаності персоналу, їх дій в тій чи іншій ситуації напряму залежить їхня безпека та безпека інших громадян, наслідки НС та швидка їх ліквідація, тощо. Крім того їх проведення дає можливість виявити та усунути недоліки, адже це дає змогу підготувати персонал до дій в умовах реальної НС, коли наслідки чиєїсь помилки можуть призвести до непоправного».

IMG 4376IMG 4385