101 Володимирець

В селі Хиночі блискавка влучила в житловий будинок

18 червня о 19 год. 04 хв. за номером 101 до пожежно-рятувальної служби району надійшло повідомлення про пожежу в житловому будинку в с. Хиночі, Володимирецького району. На місце події відразу було направлено черговий караул рятувальників 11-ої державної пожежно-рятувальної частини з райцентру.

Враховуючи відстань до місця виклику, а це близько 23 км., а також вкрай незадовільний стан доріг, рятувальники прибули до місця події лише за 47 хвилин. На щастя до того часу місцеві жителі змогли зорганізуватися та встановити неподалік мотопомпу кустарного виробництва для подачі води на гасіння. Завдяки цьому, а також активній допомозі місцевих жителів вдалося запобігти поширення вогню з покрівлі на житлові приміщення.

Рятувальники ж по прибуттю також провели оперативне розгортання та подали на гасіння водяний ствол. До того як пожежа була повністю ліквідована вогонь встиг знищити покрівлю та пошкодити перекриття житлового будинку.

Як стало відомо пізніше на момент виникнення пожежі спостерігалася гроза та йшов сильний дощ. А в момент удару блискавки, всередині будинку власник саме хотів прикрити вікно і за його словами він відчув на собі цей розряд, який швидше всього був вторинним проявом блискавки. А за кілька хвилин виявилося що горить покрівля житлового будинку. Тож цілком ймовірно, що пожежу спричинила саме блискавка.

Наразі всі подробиці даної події та остаточна причина виникнення пожежі встановлюється.

Слід зазначити, що із вищевказаної події бачимо, як вкотре перед жителями сільської місцевості постає проблема протипожежного захисту населених пунктів. Зокрема це відсутність в достатній кількості місцевих пожежних команд в районі. Адже ліквідація пожеж та надзвичайних ситуацій ускладнюється значною віддаленістю існуючих підрозділів державної пожежно-рятувальної служби (які, в основному, дислокуються в районних центрах) до найбільш віддалених населених пунктів, а також загальновідомим станом наших сільських доріг, які бажають кращого.

Цілком передбачувано, що у вищезгаданому випадку громадяни були м’яко кажучи незадоволені часом прибуття рятувальників до місця пожежі, хоча були й такі, хто цілком розумів причини цього.

Проте чомусь мало хто задумується про необхідність існування у себе в селі своєї місцевої пожежної команди. Хоча рятувальники неодноразово піднімають дане питання і на нарадах з сільськими голова і на засіданнях різних комісій і навіть в засобах масової інформації, проте все, як завжди впирається в недостатнє фінансування. А громадяни згадують про цю проблему лише після якоїсь великої пожежі, коли значних збитків можна було уникнути, якби в селі була своя місцева пожежна команда.

Слід відмітити, що в районі вже не один рік існує п’ять підрозділів місцевої пожежної охорони. За період з 2016 по 2018 роки існуючими підрозділами МПО самостійно, або спільно з державними пожежно-рятувальними підрозділами було ліквідовано 31 пожежу та врятовано матеріальних цінностей на загальну суму орієнтовно 1,5 млн. грн.

Цьогоріч кожна третя пожежа ліквідовувалася при залученні місцевих пожежних команд. І це реальне підтвердження ефективності та необхідності створення та функціонування місцевої пожежної охорони в сільській місцевості.

Місцеві пожежні команди вкрай необхідні для забезпечення оперативного і швидкого реагування на ліквідацію пожеж та інших надзвичайних ситуацій, які можуть виникнути на території того чи іншого сільського населеного пункту.

Незважаючи на наявність в районі вже існуючих п’яти місцевих пожежних команд, залишається ряд населених пунктів до яких рятувальникам добиратися навіть більше 30 км. Що в свою чергу впливає на обсяги завданих збитків. Тому роботу по їх створенню у Володимирецькому районі слід активно продовжувати.

 

Начальник Володимирецького РС ГУ ДСНС України у Рівненській області

А.Муравинець