101 Володимирець

  • Головна
  • Новини
  • Працівники ДСНС провели нараду з головами сільських та селищних рад району

Працівники ДСНС провели нараду з головами сільських та селищних рад району

15 червня у залі засідань Володимирецької райдержадміністрації під керівництвом першого заступника голови РДА Анатолія Рижого була проведена нарада з сільськими та селищними головами району, участь в якій взяли і працівники ДСНС району.

На порядку денному рятувальники підняли питання щодо стану функціонування та створення місцевих пожежних команд району, проведення інформаційно-просвітницької роботи з населенням щодо дотримання правил пожежної безпеки під час пожежонебезпечного періоду та необхідності моніторингу та попередження пожеж на торфополях.

DSCF7408

Перед учасниками наради виступив начальник Володимирецького районного сектору ГУ ДСНС України у Рівненській області Андрій Муравинець, який наголосив на важливості проведення роботи зі створення нових підрозділів МПО та на основі статистичних даних довів ефективність роботи вже існуючих. Адже за останні роки в період з 2016 по т.ч. підрозділами МПО району самостійно, або спільно з державними пожежно-рятувальними підрозділами було ліквідовано 31 пожежу та врятовано матеріальних цінностей на загальну суму орієнтовно 1 млн. 420 тис. грн.

Цьогоріч кожна третя пожежа ліквідовувалася при залученні місцевих пожежних команд. І це дійсно реальне підтвердження ефективності та необхідності створення та функціонування місцевої пожежної охорони в сільській місцевості.

DSCF7409

Зважаючи на те, що пожежонебезпечний період в самому розпалі і на території району вже були зафіксовані випадки пожеж в природних екосистемах, рятувальники закликали голів сільських та селищних Рад активізувати проведення роз’яснювальної роботи з громадянами щодо дотримання правил пожежної безпеки під час відпочинку на природі, відвідування лісів, проведення сільськогосподарських робіт на торфополях, тощо.

Адже за статистикою 98% пожеж в природних екосистемах виникають саме через «людський фактор», - халатне відношення громадян до правил пожежної безпеки, інформаційна необізнаність та незнання громадянами основних правил пожежної безпеки, необережне поводження з вогнем.

DSCF7410

Також, з метою оперативного виявлення пожеж на торфополях та відкритих територіях на ранніх стадіях їх виникнення, присутніх закликали здійснювати щоденний моніторинг на підвідомчих територіях та забезпечувати негайне реагування, в тому числі і з залученням громади, для гасіння осередків горіння. Адже набагато легшу ліквідувати невеликий осередок торф’яної пожежі, аніж тоді, коли горіння торфу поширилось на глибину його залягання та ще й на значну площу.

До того ж за прогнозами Укргідрометцентру літо передбачається спекотним та з мінімальною кількістю опадів, що звісно ж збільшує ризик загорянь сухої трави та в подальшому відповідно і торфовищ. Тому в цей період потрібно бути особливо пильними, щоб не допустити біди.

Наостанок голів сільських та селищних Рад району закликали з усією серйозністю поставитися до піднятих в ході наради питань та організувати їх належне виконання, адже все це напряму впливає на безпеку громад.

Володимирецький РС ГУ ДСНС України у Рівненській області