101 Володимирець

Пожежна служба в Фінляндії

Історія

У минулому, міські пожежі були загальної катастрофою в усьому світі. Збиток був великим і в Фінляндії. Наприклад, місто Турку був зруйнований 11 великими пожежами в 16 столітті. Велика пожежа в Турку спустошла місто в 1827 р. Було зруйновано понад 2500 будинків. Залишилась тільки чверть будівель. Число загиблих варіюється від 17 до 27.

Прапор Фінляндії

Активні громадяни, на чолі з аптекарем Еріком Юліним, вжили заходів і, наслідуючи приклад Німеччини та Швеції вони утворили перші пожежні бригади країни, добровільну Пожежну частину в Турку. Це сталося тільки в 1838 році.

У той час Фінляндія була Великим князівством Російської імперії і створення пожежних дружин та інших організацій було вкрай складно і вимагало дозволу влади. Імперська Росія була дуже обережна з усім, що хоч трохи стосувалося питання національності. Турку, однак, отримав дозвіл створити свою пожежну команду.

Одним з наслідків політичних потрясінь в Європі було те, що добровільна пожежна бригада Гельсінкі, яка була створена в 1842 році, не отримувала дозвіл від властей близько двадцяти років і існувала неофіційно.

ea0f8505fd07007458b62

Період свободи почався з Олександра II в 1860-х. Це породило фінський добровільний рух пожежних команд. Протягом того ж десятиліття пожежні команди були сформовані в Порі, Гельсінкі, Вііпурі, Уусікаупункі, Вааса і Порвоо. Наступне десятиліття ознаменувалося формуванням чотирнадцяти нових добровільних пожежних розрахунків. Перша професійна пожежна команда в Фінляндії була заснована в 1861 році. Таким чином, пожежна Бригада міста Гельсінкі є другою за віком пожежною командою в країні, відразу після добровільної Пожежної команди в Турку.

ba27963cba0b1761bf5b4

На сьогоднішній день Пожежогасіння в Фінляндії регулюється Міністерством внутрішніх справ. Муніципалітети Фінляндії можуть вибирати, між професійною пожежно-рятувальною службою та добровільною пожежною командою.

Добровільні пожежні команди складаються з непрофесійних добровільних пожежних, які пройшли відповідну підготовку. Основні обов'язки пожежних бригад (в порядку зменшення важливості), рятування людей, захист майна та навколишнього середовища, обмеження збитку і наслідків.

f3b6d449e17898a6c2e13

Професійна пожежно-рятувальна служба Фінляндії забезпечується приблизно 5000 штатними співробітниками. Професійні пожежні навчаються або в Коледжі аварійних служб, або в школі порятунку міста Гельсінкі. Професійні пожежні проходять навчання тривалістю три місяці. Середня тривалість програми навчання становить 2430 годин.

94ece08d54d7b4cde08dd

Графік роботи пожежних.

Найбільш поширений графік це змінний. Після зміни пожежні мають один день відпочинку і два вихідних. В цілому як і в Україні. Також після зміни пожежні знаходяться в резерві на випадок великих НС.

44a3c4fe08ee97790787b

Під час зміни пожежні виїжджають на виїзди, проходять навчання і тренуються, обслуговують обладнання та транспортні засоби і виконують інші завдання з обслуговування пожежного депо.

Пожежні також здійснюють інспекторську роботу і беруть участь в навчальних, освітніх та консультаційних роботах.

60002a25fd864f701c959

Тренування є частиною роботи на черговій добі: пожежний повинен бути в хорошій формі, щоб виконувати важку роботу.

При подачі сигналу нормативний час виїзду складає 60 секунд.

За 2017 рік налічується близько 71 000 виїздів пожежних, з яких 61000 виїздів становили виїзди з метою надання медичної допомоги. Решта виїзди здійснюються з метою гасіння пожеж і становлять 16% від загальних виїздів.

Добровільні пожежні команди відіграють значну роль в пожежно-рятувальній службі і займають значну частину території Фінляндії.

При великих пожежах (особливо лісових пожежах) рятувальні служби також використовують цивільних осіб і фінських військових.

Коледж аварійних служб Pelastusopisto

19e84b0d787e6f40ef85e

Професійні пожежні в Фінляндії навчаються в Коледжі надзвичайних ситуацій, який працює при Міністерстві внутрішніх справ. Починаючи з 1930-х років, його головними завданнями є планування і проведення підготовки з пожежно-рятувальних робіт, підготовка з цивільного захисту і інша підготовка з надзвичайних ситуацій. Спочатку вона називалася «Школа офіцерів пожежної охорони» в Гельсінкі і з тих пір багато разів змінювало назву.

0b9101727e281db305ee7

Тренувальна база в коледжі

Коледж аварійних служб відповідає за координацію дослідницької діяльності для рятувальних служб. Завдання підрозділу досліджень і розробок включають в себе: аналіз потреб в дослідженнях, збір інформації після досліджень і узагальнення дослідних програм в Фінляндії і за кордоном та проведення досліджень самостійно, та у співпраці з іншими науково-дослідними інститутами.

Основна увага приділяється підвищенню ефективності використання результатів досліджень в рятувальних службах шляхом інтеграції результатів в навчальні плани ESC.

У Групі досліджень і розробок працюють п'ять штатних співробітників. Крім того, щорічно в проектах досліджень і розробок бере участь близько 10 осіб. Спеціальна експертиза підрозділу досліджень і розробок в області ІКТ в рамках служб екстреної допомоги та вирішення проблем транскордонних надзвичайних ситуацій, використання статистики, майбутнього прогнозування в рятувальних службах і розслідуваннях авіаційних подій.

У ESC є тренувальний майданчик загальною площею 38 гектарів. На тренувальному майданчику є близько 100 різних тренувальних пунктів або тренажерів. Польові випробування і методи аутентифікації можуть бути легко виконані для цілей досліджень і розробок.

04e410e28f44f1e7fa88f

Тренувальний полігон в коледжі Фінляндії

Тренувальні симулятори в коледжі Фінляндії

Тренувальні симулятори в коледжі Фінляндії

a02f4c4b9fe85739d8314

Тренувальні симулятори в коледжі Фінляндії

Тренувальні симулятори в коледжі Фінляндії

Тренувальні симулятори в коледжі Фінляндії

Тренувальні симулятори в коледжі Фінляндії

Тренувальні симулятори в коледжі Фінляндії

Тренувальні симулятори в коледжі Фінляндії

Тренувальні симулятори в коледжі Фінляндії

Зарплата пожежного

Заробітна плата Фінських пожежних варіюється від рятувального підрозділу. Як правило, крім оплачуваного окладу, пов'язаного з роботою (приблизно 1880 євро), пожежному оплачуються надбавки за роботу, навички та особисту вислугу. На їх частку припадає близько 40% загальної заробітної плати.

За даними Статистичного управління Фінляндії, в середньому зарплата пожежних становить 3131 євро на місяць, 3341 євро для пожежних і 3859 євро начальницького складу. Цифри - це середній показник загального прибутку за 2016 рік.

Пенсійний вік для пожежних

Пенсійний вік пожежних такий же, як у інших фінів. Навіть в кінці 80-х років пожежні мали професійний пенсійний вік 55 років, з огляду на фізичну працю, вагітність (Так, до речі пожежними можуть бути і жінки!) І психічного навантаження.

У 1995 році муніципальний сектор перейшов на зважені періоди пенсійного віку. Новий зважений професійний пенсійний вік становив від 55 до 65 років. На практиці весь вік виходу на пенсію збільшився, а в багатьох випадках навіть значно.

Сьогодні, через важку роботи протягом тривалого часу пожежний отримує пенсію по інвалідності. За словами Кеви, 40% осіб, які вийшли у відставку з 2000 по 2015 рік, пішли на пенсію по інвалідності і 60% з пенсійного віку. Середній вік пенсії по інвалідності за період 2000-2015 років склав 51,5 року.

Короткі історичні дати пожежного департаменту Гельсінкі:

  • У Гельсінкі з 1839 року вже було дві невеликі пожежні вежі і пожежна бригада з 20 чоловік, які офіційно були визнані 01.10.1861;
  • Служба Транспортування постраждалих створена 10 березня 1905 роки;
  • Перша електрична пожежна машина - 1909 рік;
  • Перша пожежна машина на бензині в 1916 рік;
  • Рятувальні операції на воді почалися в 1955 році;
  • Саме трагічна подія 12 .07. 1960 - вибух в підвалі на друкарні Тільгмана в Гельсінкі, де три пожежних загинули і 11 поранені (з начальником пожежної охорони);
  • У 1972 році почалося навчання на пожежного інженера і медико-санітарної допомоги;
  • Авіаційне рятувальне командування в 1988 році (без вертольота);
  • У 1991 році спільний регіональний центр екстреної допомоги, що координується сім'ю місцевими органами влади, був об'єднаний з Гельсінськими рятувальними службами;
  • Військова і цивільний захист об'єднуються і отримують назву: Рятувальний Департамент.
Джерело: http://telegra.ph