101 Володимирець

  • Головна
  • Новини
  • Протипожежна артилерія - цікавий спосіб боротьби з лісовими пожежами

Протипожежна артилерія - цікавий спосіб боротьби з лісовими пожежами

Зі зміною клімату на землі, все більше країн в літній період року страждають від великих лісових пожеж, на ліквідацію яких йде багато часу і коштів.
На  даний час подібні пожежі гасять за допомогою різної спецтехніки, підручних засобів, а також використовуючи пожежні літаки і вертольоти, які скидають на вогонь тони води і хімічних засобів.

Але, для всієї цієї техніки потрібен час, щоб дістатися до місця пожежі, а за ці години  вогонь встигає поглинути гектари лісу і родючих полів.

Наприклад, щоб загасити 10 гектарів лісу, одному літаку доведеться скинути на нього близько 24500 літрів води. На весь цей процес він витратить менше 8 годин, але за цей час вогонь встигне поширитися вже на 40 гектарів лісу, що зведе всі зусилля нанівець.
І щоб вирішити цю проблему, компанія Boeing розробила інноваційний спосіб доставки протипожежних засобів на місце катастрофи за лічені хвилини. Цим засобом може стати артилерія, за допомогою якої до місця катастрофи миттєво   можна відправляти спеціальний протипожежний снаряд, що містить в собі 6 літрів антипірену - хімічної речовини, що уповільнює горіння.

Як відомо, перші артилерійські снаряди почали використовувати ще в 1850 році, і з тих пір їх швидкість польоту і ефективність зросла в рази, так чому б не використовувати їх не з метою руйнування, а з метою ліквідації стихійного лиха?

Експерти Boeing вважають, що найкращим способом боротьби з вогнем була б масована атака спільно протипожежної артилерії, літаків і спецтехніки.

У цій операції першу скрипку повинна була б грати артилерія, яка може виробляти 2 постріли подібними снарядами в хвилину. А спецтехніка і літаки закінчували б розпочате нею. Зрозуміло, для такого способу боротьби з вогнем потрібно створювати спеціальні снаряди, патент на винахід яких вже і отримала компанія Boeing. Згідно з оприлюдненим патентом, ці снаряди підходять до вже існуючих знарядь - гаубиць, і для їх відстрілу можна було б використовувати навіть застарілу, але працездатну військову техніку.

Джерело: http://otipb.at.ua/load/cikave/protipozhezhna_artilerija_cikavij_sposib_borotbi_z_lisovimi_pozhezhami/29-1-0-5288