101 Володимирець

Мешканці району почали масово спалювати суху траву

Навесні, разом зі зростанням температури повітря спостерігається також і підвищення показника кількості пожеж у природних екосистемах. Громадяни почали відвідувати ліси та спалювати сміття на присадибних ділянках, тим самим провокуючи виникнення загорянь на відкритій території. Дуже часто спалення сухої трави переростає у великомасштабні пожежі.

Швидкість поширення вогню під час яких надзвичайно висока, тому локалізувати такі пожежі на відкритих територіях дуже важко. У населених пунктах спалення сухої трави або листя на присадибних ділянках може перерости у неконтрольоване горіння. Це загрожує знищенням будівель і споруд житлового сектору. Крім того, погіршення видимості на автодорогах через дим від таких багать може стати причиною дорожньо-транспортних пригод. 

Рятувальники Володимиреччини звертаються до громадян з приводу обережного поводження з вогнем! Не користуйтеся вогнем для знищення сухої трави та сміття.

Якщо під час відпочинку на природі, чи знаходячись на присадибній, або ж дачній ділянці ви помітили безупинне розповсюдження вогню - негайно повідомте Службу порятунку за номером «101».

Щорічно, з приходом весни в містах та селах, на полях та вздовж доріг можна спостерігати вогняні «фронти», які рухаючись з великою швидкістю знищують на своєму шляху все живе.

Відтак пожежно-рятувальні підрозділи ДСНС все частіше залучаються до ліквідації пожеж в природних екосистемах, кількість яких постійно зростає. Внаслідок необережного поводження з вогнем, чи звичайної людської халатності горить суха рослинність.

Вогнем знищується не лише сухостій, але й насіння і коріння живих рослин, погіршується якість ґрунтів, що призводить до зниження урожайності. Невинні на перший погляд спалювання можуть призвести до масштабних пожеж, загрожувати знищенням житлових будівель та життю людей.

FB IMG 1523358295914

Тому, шановні громадяни!!!! Закликаємо вас дотримуватися правил пожежної безпеки, відмовтесь від спалювання сміття й рослинних залишків! Якщо ви бачите, як інші палять листя та траву – поясніть, чому це не слід робити. Кожен із нас має законні підстави боротися із підпалами, відстоюючи своє конституційне право на довкілля, безпечне для життя і здоров’я!

Володимирецький РС ГУ ДСНС України у Рівненській області