101 Володимирець

  • Головна
  • Новини
  • Через несправну опалювальну грубку мало не згорів будинок в с.Чудля

Через несправну опалювальну грубку мало не згорів будинок в с.Чудля

5 листопада об 19:54 до пожежно-рятувальної служби району за номером 101 надійшло повідомлення про пожежу в с.Чудля, Володимирецького району. Загоряння сталося в дерев’яному житловому будинку. За вказаною адресою негайно було направлено черговий караул 5-го державного пожежно-рятувального поста з смт.Рафалівка. Як виявилося осередок займання знаходився в перекритті стелі в місці, де проходить димар від опалювальної грубки. Рятувальники займання швидко ліквідували, а також провели розбір дерев’яних конструкцій перекриття, щоб не залишити жодних тліючих осередків та попередити повторне загоряння від занадто перегрітої опалювальної грубки.

Пожежа. с. ЧудляНа щастя загиблих і травмованих немає. Пожежу вчасно виявили господарі, що і врятувало їх від більшої біди. Відтак збитки від вогню, враховуючи можливі наслідки – мінімальні. Внаслідок пожежі пошкоджено перекриття будинку на площі орієнтовно 4 м.кв.

Як пізніше стало відомо напередодні виникнення пожежі власники топили опалювальну грубку. Профілактичний огляд та планово-попереджувальний ремонт грубки відповідно до чинних Правил не проводився. До того ж вона була влаштована із порушеннями. Відтак ймовірною причиною пожежі стала її несправність.

У зв’язку з похолоданням громадяни все частіше починають опалювати свої домівки. Тому пожежі через пічне опалення відповідно стають частішими. У зв’язку з цим рятувальники Держслужби з НС звертаються до громадян: зверніть особливу увагу на виконання вимог пожежної безпеки під час влаштування печей, інших приладів опалення і їхньої експлуатації.

Передусім, слід пам’ятати, що перед початком опалювального сезону всі опалювальні прилади необхідно ретельно перевіряти, а у разі виявлення пошкоджень чи несправностей - ремонтувати. Чищення димоходів та самих опалювальних приладів від накопиченої сажі потрібно здійснювати перед початком опалювального сезону та впродовж нього. Ці вимоги, насамперед, пов`язані із здатністю сажі (вуглецю) самозагорятися під дією вологи. Пам`ятайте, що димарі на горищах слід білити вапном чи глиною. Димарі будівель, що мають покрівлю з легкозаймистих матеріалів, повинні обладнуватися надійними іскрогасниками. Печі та інші опалювальні прилади повинні мати протипожежні розподіли (відступи) від спалимих конструкцій, виконані згідно з вимогами будівельних норм. Біля кожного опалювального приладу перед топковим отвором на дерев’яній підлозі слід прибити металевий лист розміром не менше 0,5м х 0,7 м. Відстань від опалювальних приладів до домашніх речей (шаф, стільців, столів, ліжок) повинна перевищувати 0,7 м, а від топкових отворів - 1,25 м.

Грубки печей слід припиняти топити до того часу, як родина вкладатиметься спати, адже у разі виникнення пожежі біду практично ніхто вчасно не помітить.

Під час експлуатації пічного опалення не дозволяється:

- залишати без нагляду печі, що топляться, або ж доручати наглядати за ними малолітнім дітям;

- користуватися печами й осередками вогню, що мають тріщини:

- розміщувати паливо та легкозаймисті матеріали й речовини безпосередньо перед топковим отвором;

- зберігати незагашені вуглини та золу в металевому посуді, встановленому на дерев’яній підлозі або у спалимій підставці:

- сушити та складати на печах одяг, дрова, легкозаймисті матеріали та предмети;

- використовувати для розпалювання печей ЛЗР та ГР, топити вугіллям, коксом і газом печі, не пристосовані для цього;

- використовувати дрова, довжина яких перевищує розміри паливника або топити печі з відкритими дверцятами;

- використовувати вентиляційні та газові канали як димоходи:

- улаштовувати на димових трубах антени телевізорів, радіоприймачів тощо;

- допускати перепал печі;

- улаштовувати в помешканні тимчасові печі.

Пам’ятайте! Лише дотримання простих, але вкрай необхідних заходів, допоможе зберегти Ваше житло та, найголовніше, Ваше життя! Будьте пильні, дотримуйтесь правил пожежної безпеки, а також прищеплюйте це своїм дітям змалку.