101 Володимирець

  • Головна
  • Новини
  • За минулі вихідні у Володимирецькому районі зареєстровано дві пожежі

За минулі вихідні у Володимирецькому районі зареєстровано дві пожежі

       За минулі вихідні підрозділам державної пожежно-рятувальної служби двічі доводилося виїжджати на ліквідацію пожеж в житловому секторі.
       27 червня об 19:15 за номером «101» надійшло повідомлення про пожежу в приватному господарстві в селі Щоків, Володимирецького району. До місця виклику негайно виїхав черговий караул рятувальників в складі 3 чол. з смт.Рафалівка. Враховуючи значну віддаленість даного населеного пункту від місця дислокації пожежно-рятувального підрозділу, а це більше 20 км., рятувальникам вдалося дістатися до місця пожежі лише орієнтовно через 23 хв. В цей час вогонь швидко поширювався на дерев’яні будівлі господарства, які були розміщені майже впритул одна до одної без дотримання протипожежних розривів. Намагання людей підручними засобами загасити вогонь були неефективними.

Пожежа. с.Щоків       По прибуттю рятувальниками було проведено оперативне розгортання та подано на гасіння пожежі водяні стволи. В цей же час місцеві жителі доставили до місця пожежі мотопомпу, яку почали встановлювати на водоймище. Не гаючи ні секунди начальником караулу було скоординовано дії вогнеборців та населення, яке працювало на мотопомпі, для дій щодо локалізації пожежі та недопущення перекидання вогню на житловий будинок, який в будь-яку мить міг спалахнути та на будівлі сусіднього господарства, які розташовувалися за кілька метрів. Пожежа. с.ЩоківЧерез деякий час завдяки спільним діям населення та пожежників розповсюдження пожежі було припинено.За кілька годин вогонь повністю загасили. Хоча пожежа і встигла нанести значних збитків власникам проте було врятовано житловий будинок та не допущено перекидання вогню на будівлі сусіднього господарства. Внаслідок пожежі знищено 5 та пошкоджено 2 будівлі. Всі будівлі були дерев’яні. Крім того знищено майно в них, дерев’яні будматеріали, дрова, сіно загальною масою орієнтовно 7 тонн. Обсяги збитків, обставини та причину пожежі встановлюють фахівці.
Пожежа. с.Дубівка       28 червня об 16:45 до пожежно-рятувальної служби району надійшло повідомлення про пожежу в селі Дубівка, Володимирецького району. За вказаною адресою, яка до речі була вказана не точно, негайно було направлено черговий караул рятувальників з райцентру. Як виявилося внаслідок загоряння сухої трави вогонь наблизився до дерев’яних будівель господарства, де ніхто не проживав. Сусідам вдалося відбити вогонь від житлового будинку, проте від господарської будівлі їм це не вдалося. Вогонь швидко перекинувся на господарську будівлю та за лічені хвилини охопив її повністю. Пожежа. с.ДубівкаРятувальники, які прибули до місця події провівши оперативне розгортання, подали на гасіння пожежі водяний ствол та не допустили поширення вогню далі по сухій траві та перекидання на сусідню дерев’яну господарську будівлю. Внаслідок пожежі знищено дерев’яну будівлю розмірами 4х8м. Рятувальниками також було пролито територію вигорівшої трави та місця пожежі водою, оскільки поривчастий вітер міг роздути жар, який залишився, а вогонь міг поновитися. Як стало відомо пізніше на території навколо господарства та на подвір’ї, де сталася пожежа вже кілька років ніхто не проживав та не викошував траву. Відтак територія була вкрита минулорічним сухотрав’ям. Також було встановлено, що пожежа розпочалась зі сторони ґрунтової дороги, де трава також вигоріла. Загоряння люди виявили лише тоді, коли воно по сухій траві зі сторони дороги наближалося до житлового будинку та господарської будівлі. Як вже згадувалося не байдужим односельчанам вдалося врятувати житловий будинок. Ймовірна причина пожежі – необережне поводження з вогнем.
       У зв’язку з стрімким збільшенням кількості пожеж в районі, рятувальники Державної служби України з надзвичайних ситуацій звертаються до громадян суворо дотримуватися елементарних правил пожежної безпеки та дбати про належний протипожежний стан власних помешкань, щоб уберегти свою оселю та майно від вогню. Як показує досвід, більшість пожеж виникаються саме через так званий «людський фактор» та недотримання правил пожежної безпеки. Вказані вище випадки пряме цьому підтвердження.
       Шановні громадяни! Пам’ятайте, що тільки неухильне дотримання вимог пожежної безпеки допоможе не допустити виникнення пожеж. Вогонь легковажності не пробачає!