101 Володимирець

Правила поводження з піротехнічними виробами

До настання Новорічних свят залишається все менше часу. І за традицією вони звісно ж не проходять без використання піротехнічних виробів. І не тільки діти, а й дорослі навіть не уявляють це свято без запаленого у руках бенгальського вогника, або ж гучної петарди. Нажаль святковий настрій може зіпсувати навіть маленький неконтрольований вогник, який вирветься із рук безпечного господаря.

Необережність під час використання піротехнічних виробів часто закінчується пожежею і навіть травмуванням людей. Є безліч випадків, коли петарда, чи «ракета» підривалася у руках дитини наносячи їй тяжкі тілесні пошкодження.

Саме тому Державна служба України з надзвичайних ситуацій звертається до громадян з проханням під час придбання піротехнічних виробів особливу увагу звертати на сертифікат товару.

Крім того, на продукції повинна бути інструкція по використанню на державній мові, умови зберігання та утилізації, а також вказані небезпечні зони для її використання. Якщо немає інформації щодо використання - то виріб є не сертифікованим, тому користуватися ним небезпечно. Перевірте термін зберігання виробу, його встановлює сам виробник, і ніхто не має права цей термін продовжити.

Сьогодні торгівля пропонує широкий вибір різноманітної піротехніки, в основному китайського, корейського і, частково, вітчизняного виробництва. Вибираючи товар, необхідно звернути увагу на його зовнішній вигляд - чи немає пошкоджень корпусу. Перед використанням обов’язково уважно прочитайте інструкцію та виберіть місце для феєрверку. Для цього потрібна відкрита територія, подалі від дерев, будівель та вибухо- і пожежонебезпечних об’єктів.

Також існують певні загальні правила безпеки, яких обов’язково необхідно дотримуватися. Забороняється:

  • носити піротехнічні іграшки в кишенях;
  • спалювати їх у багатті;
  • розбирати вироби, чи піддавати їх механічним впливам;
  • працювати з піротехнічними виробами у нетверезому стані;
  • курити, працюючи з піротехнікою;
  • користуватися відкритим вогнем у приміщенні, де зберігаються піротехнічні вироби;
  • розташовувати піротехнічні вироби біля електричних та опалювальних приладів;
  • залишати піротехніку без нагляду, або доручати нагляд за нею дітям;
  • допускати ігри дітей з піротехнічними виробами.

Отже, підводячи підсумки ми бачимо, що основні правила пожежної безпеки прості і не потребують великих матеріальних затрат, а їх безвідповідальне порушення може призвести до сумних наслідків.

Начальник Володимирецького РС ГУ ДСНС України у Рівненській області

А. Муравинець

Правила поводження з піротехнічними виробами