101 Володимирець

В районі почастішали пожежі на автотранспорті

      В червні місяці у Володимирецькому районі виникло дві пожежі на автотранспорті. 17 червня в смт.Рафалівка внаслідок пожежі через коротке замикання електромережі вогнем було знищено автомобіль ЗАЗ «Славута». 24 червня поблизу с.Сошники вогонь знищив автомобіль ВАЗ 2115, обставини та причину даної пожежі на разі з’ясовують фахівці.
Довідково: у 2014 році внаслідок пожеж у Володимирецькому районі було знищено та пошкоджено 15 одиниць техніки.
Достатньо сказати, що при пожежі за лічені хвилини від легкового автомобіля залишається тільки понівечений та вже нікому не потрібний кузов.

IMG 1904      У зв’язку з цим закликаємо всіх автовласників дбати про належний технічний стан своїх транспортних засобів та забезпечення їх справними та сертифікованими вогнегасниками (рекомендовано порошковими, або вуглекислотними), адже цим ви вбережете свого «залізного коня» від знищення вогнем.
      Основними причинами загорянь на автотранспорті є:
- порушення герметизації комунікацій і загоряння пального та електромережі при контактуванні з поверхнями, що мають високі робочі температури (вихлопні колектори, глушники, опалювачі);
- займання палива в результаті потрапляння іскри, що виникла при ударі стальних деталей, при пошкодженні кузова автомобіля в момент аварії;
- займання палива від потрапляння іскри розряду статичної електрики;
- займання горючих конструктивних матеріалів і палива через несправності електрообладнання (коротке замикання, порушені контакти тощо);
- займання горючих конструктивних матеріалів і палива від дії відкритого вогню (зварювальні роботи, розігрів вузлів автомобіля в зимовий період, куріння тощо);
- причиною виникнення пожежі можуть бути несправності в системах автомобілів, особливо в таких як система живлення і запалювання. Тому водії повинні уважно стежити, щоб паливні баки не підтікали, й в автомобілях, що стоять в гаражах, вони були повністю заправлені. Слід пам’ятати, що заповнений паливний бак менш вибухонебезпечний, ніж той, в якому частина ємності заповнена сумішшю парів бензину й повітря. Горловини баків необхідно щільно закривати.
      Електрообладнання автомобілів потрібно утримувати в технічно справному стані. Іскріння контактів, яке може призвести до загоряння, треба негайно усувати. Особливу увагу слід приділяти стану ізоляції електропроводів, справності приладів запалювання, освітлення й сигналізації.
      Кожен водій повинен вміти користуватися вогнегасником та знати що потрібно робити в разі виникнення пожежі в автомобілі. Адже успіх гасіння палаючого автомобіля залежить лише від оперативних дій водія.