101 Володимирець

  • Головна
  • Новини
  • Проведено нараду з головами сільських та селищних Рад району

Проведено нараду з головами сільських та селищних Рад району

      16 червня в 2015 року у залі засідань Володимирецької райдержадміністрації під керівництвом голови РДА Володимира Хоружого та керівника апарату адміністрації світлани Римарчук було проведено засідання з сільськими та селищними головами району, на якому крім інших розглядалися питання про стан забезпечення пожежної безпеки в сільській місцевості, запобігання виникненню лісових і торф’яних пожеж у літній пожежонебезпечний період, а також щодо утворення нових та забезпечення функціонування вже існуючих підрозділів місцевої пожежної охорони. По даним питанням доповідав начальник Володимирецького РС ГУ ДСНС України у Рівненській області Андрій Муравинець.

      Під час виступу він зупинився на найбільш актуальних питаннях забезпечення цивільного захисту населення в сільській місцевості, а також в природних екосистемах. З настанням сухої, жаркої погоди різко збільшується кількість виникнення пожеж в лісових масивах та на торфополях. Територія району майже на 70 відсотків покрита лісами та торф’яниками. Як показує досвід минулих років, що майже 80 відсотків лісових і торф’яних пожеж виникають через так званий людський фактор: необережного поводження з вогнем громадян, незнання населення елементарних правил пожежної безпеки, а подекуди просто злочинна халатність. В районі за останні роки щорічно фіксуються лісові та торф’яні пожежі, якими наноситься значна шкода як державі так і екосистемам району.

Рятувальники провели нараду з головами сільських та селищних Рад району      Йшлося також і про необхідність утримання у належному боєздатному стані місцевих пожежних команд, а також створення нових підрозділів місцевої пожежної охорони. Адже не завжди професійні вогнеборці можуть встигнути зупинити поширення стихії, долаючи відстань у понад 30, а то й більше кілометрів до місця події. Зокрема до с.Малі Телковичі ця відстань сягає понад 40 км., в с.Бишляк – 36 км., в с.Степангород – 33 км. та ряд інших населених пунктів, відстань до яких становить в межах 30 кілометрів. А враховуючи вкрай незадовільний стан доріг цю відстань пожежні підрозділи долають більш ніж за годину. За таких умов надзвичайно важливим є функціонування місцевих пожежних команд.

      Також було зазначено, що для вжиття заходів щодо профілактики пожеж та загибелі людей на них у житловому секторі силами особового складу Володимирецького РС ГУ ДСНС України у Рівненській області із залученням працівників тих же сільських, селищних рад, соціальних служб систематично здійснюються пожежно-профілактичні відпрацювання індивідуальних житлових будинків. Розповсюджуються профілактичні  пам’ятки та  листівки на протипожежну тематику.

      Підводячи підсумки А.Муравинець закликав всіх присутніх з усією серйозністю поставитися до даної роботи. Адже лише спільними зусиллями громадськості і влади можна мінімізувати кількість пожеж та зробити життя людей по-справжньому безпечним