101 Володимирець

  • Головна
  • Новини
  • Рятувальники з працівниками ДП СЛАП «Володимирецький держспецлісгосп» відпрацювали спільні дії з ліквідації лісової пожежі

Рятувальники з працівниками ДП СЛАП «Володимирецький держспецлісгосп» відпрацювали спільні дії з ліквідації лісової пожежі

Систематичне проведення навчань щодо попередження пожеж в лісах та інших екосистемах, а також спільне відпрацювання дій з гасіння умовних лісових пожеж рятувальників та лісівників – це комплекс заходів, завдяки яким можна, або ж попередити пожежі в лісі, або ж забезпечити оперативну їх ліквідацію.

WP 20170914 050Так, 14 вересня працівники ДП СЛАП «Володимирецький держспецлісгосп», відповідно до Закону України «Про охорону праці» та «Положення про порядок навчання і перевірки знань з питань охорони праці», проходили спеціальне навчання та перевірку знань по охороні праці, пожежній безпеці та надання першої долікарської допомоги потерпілим при нещасних випадках. Для проведення даного заходу керівництво ДП СЛАП запросило рятувальників та мед.працівника КЗ «Володимирецька ЦРЛ».

Сергій Русін, начальник караулу ДПРЧ-11 ДПРЗ-6 ГУ ДСНС України у Рівненській області докладно розповів присутнім про вимоги законодавства по пожежній безпеці, як в лісах, так і в побуті, а також навів статистику пожеж в регіоні та основні причини їх виникнення. Крім того роз’яснив основні методи гасіння, як лісових, так і торф’яних пожеж. Окремо було наголошено на спільному постійному моніторингу стану з пожежами в лісах, а також взаємоінформування по виявленню та прийняттю необхідних оперативних заходів з їх ліквідації.

IMG 3541Завідуючий консультаційно-діагностичним відділенням поліклініки КЗ «Володимирецька ЦРЛ» Валерій Лобач  в свою чергу розповів про правила надання першої долікарської допомоги в разі нещасних випадків при виробничій діяльності.

По закінченню лекцій, були організовані та проведені спільні навчання щодо ліквідації умовної лісової пожежі. Хоча літо вже і закінчилося, проте за прогнозами Укргідрометцентру осінь буде теплою, і тому потрібно бути готовим до ймовірних пожеж в екосистемах. Адже, як показує практика, ймовірність пожеж в лісах є доти, доки цьому сприяє погода та відповідно «людський фактор», оскільки причиною більшості пожеж є саме люди.

Крім того в ДП СЛАП «Володимирецький держспецлісгосп» пройшли кадрові зміни, а відтак для нових працівників подібні навчання це необхідний досвід та складова по підготовці з ліквідації реальних пожеж.

Відповідно до тактичного задуму, перебуваючи на природі компанія відпочиваючих не загасила багаття, в результаті чого виникло загоряння сухої трави біля лісового масиву, полум’я від якої перекинулося на нижній шар в лісовому масиві біля смт. Володимирець. Є загроза розповсюдження пожежі на значну площу лісових насаджень.

DJI 0007На місце події негайно було направлено черговий караул державної пожежно-рятувальної частини № 11 смт.Володимирець, пожежна автоцистерна, трактор з плугом та працівників Центрального лісництва ДП СЛАП «Володимирецький держлісгосп».

По прибуттю до місця умовної пожежі вогнеборці відразу провели оперативне розгортання від пожежної автоцистерни та спільно з лісівниками за допомогою ручних пожежних стволів приступили до гасіння пожежі. Трактором було обгорано територію охоплену полум’ям, чим вдалося уникнути поширення вогню. Подальша ж ліквідація була справою часу. Відтак згодом умовну пожежу повністю ліквідували.

Загалом у тренуваннях були задіяні 6 одиниць техніки, 6 чоловік особового складу рятувальників та 13 працівників лісового господарства. Крім того всі працівники ДП СЛАП «Володимирецький держлісгосп», які не були задіяні в гасінні умовної пожежі, а особливо новоприйняті працівники мали змогу побачити, як потрібно діяти в умовах реальної пожежі.

Підвівши підсумки спільного відпрацювання рятувальники з працівниками ДП СЛАП обговорили допущені в ході навчання недоліки, аби не допускати їх в подальшому. В цілому мета навчань була досягнута.

Проведення таких заходів спрямоване на налагодження спільних дій та взаємодії в разі виникнення як лісових, так і торф’яних пожеж, а також ефективного їх гасіння. Адже тільки тісна взаємодія усіх оперативних служб дасть змогу уникнути великих матеріальних збитків через такі пожежі.

Начальник Володимирецького РС ГУ ДСНС України у Рівненській області

А.Муравинець