101 Володимирець

  • Головна
  • Новини
  • Рятувальники ліквідовували пожежу в житловому будинку в селі Собіщиці

Рятувальники ліквідовували пожежу в житловому будинку в селі Собіщиці

12 вересня об 18:52 за номером 101 до пожежно-рятувальної служби надійшло повідомлення про пожежу в приватному господарстві в селі Собіщиці, Володимирецького району. Горів цегляний житловий будинок. На місце відразу було залучено три пожежні автоцистерни 5-го державного пожежно-рятувального поста з смт. Рафалівка, 12-ої державної пожежно-рятувальної частини з м. Вараш та з місцевої пожежної охорони (МПО) с. Більська Воля.

Собіщиці. Пожежа. 12.09.17.На момент прибуття рятувальників горіла повністю прибудова до житлового будинку розмірами 10х8м. та покрівля житлового будинку таких же розмірів. Першими до місця пожежі прибула автоцистерна МПО с.Б.Воля, а за кілька хвилин черговий караул рятувальників смт. Рафалівка. Провівши бойове розгортання на гасіння було подано два водяні стволи. Пізніше прибуло чергове відділення рятувальників з м. Вараш.

З метою припинення подальшого поширення пожежі, рятувальники в першу чергу подали воду з тієї сторони будинку, де вогонь міг поширитися на житлові приміщення будинку, а також зі сторони дерев’яної господарської споруди, на яку вогонь також міг перекинутися. Хоча пожежу локалізували в тих масштабах, яких вона набула до приїзду вогнеборців, проте вогонь вже встиг наробити лиха та завдати значних збитків власникам.

Остаточно ліквідувати пожежу вдалося об 23:20. Внаслідок пожежі було знищено цегляну прибудову до будинку, покрівлю житлового будинку, майно, речі домашнього і господарського вжитку, пошкоджено перекриття житлового будинку. Від вогню врятовано приміщення житлового будинку та дерев’яну господарську будівлю.

Для ліквідації пожежі були задіяні 3 пожежні автоцистерни та 9 чоловік особового складу рятувальників та МПО.

Наразі всі подробиці даної події та остаточна причина виникнення пожежі встановлюється фахівцями.

Слід зазначити, що кількість пожеж за останній місяць різко зросла. З початку вересня місяця в районі зафіксовано вже 6 пожеж, що складає 1 пожежа на 2-3 дні, тоді як в першому півріччі цього року це була 1 пожежа на 5-6 днів. В основному причинами пожеж є необережне поводження з вогнем, порушення правил пожежної безпеки при експлуатації електромережі, а також пічного опалення.

У зв’язку з цим, рятувальники вкотре закликають мешканців краю дбати про належний протипожежний стан у власних господарствах, дотримуватись елементарних правил пожежної безпеки, та привчати до цього своїх дітей. Тільки це вбереже ваше майно та найголовніше оселю від вогню та матеріальних збитків.

В тому ж разі, коли пожежа виникла, негайно телефонуйте в Службу порятунку за номером «101»!

Начальник Володимирецького РС ГУ ДСНС України у Рівненській області

А. Муравинець