101 Володимирець

  • Головна
  • Новини
  • Незабаром розпочнеться купальний сезон. Як вберегти дітей від небезпеки, яку несе в собі вода

Незабаром розпочнеться купальний сезон. Як вберегти дітей від небезпеки, яку несе в собі вода

Невдовзі у школярів закінчиться навчальний рік. Наближаються канікули. По-різному будуть проводити їх школярі. Старшокласники чекають таборів праці і відпочинку, а інші в село на відпочинок до бабусі. Та де б не були діти літом, їх відпочинок без відпочинку на водоймах неможливий. Вода і сонце – це здоров’я і загартування. Та нажаль вода не тільки приносить радість. За даними статистики, по різним причинам щорічно в Рівненській області гине від 50 до 120 чоловік, з них дітей від 10 до 16 осіб. Тільки за літній сезон минулого року на водоймах області загинуло 56 чол., з них дітей  шкільного та дошкільного віку – 11.

Загальними причинами нещасних випадків є не лише банальне невміння плавати, а й:

  • купання у не підготовлених та не встановлених для цього місцях;
  • недотримання правил поведінки на воді;
  • користування ненадійними плавзасобами, камерами, надувними матрацами, самодільними плотами, дошками і т.д.

 Не вміючи плавати, користуватись вищезгаданими предметами дуже небезпечно. Як приклад можна навести випадок, який трапився в липні минулого року в с. Даничів, Корецького району на ставку, коли плаваючи на камері і послизнувшись на ній втопилась учениця 8-го класу.

Найнебезпечнішими для купання є звичайно річки. Найбільші річки нашого краю – це Горинь, Случ, Стир. На них без виключення щороку фіксуються випадки утоплення як дорослих громадян так і дітей різного віку. Цьому зазвичай сприяють небезпечні для купання місця: сильні течії, водовороти, різкі перепади глибини тощо.

Разом з цим слід зазначити що летальні випадки на воді трапляються і на меліоративних каналах, ямах, кар’єрах, копанках. З дошкільнятами може статися нещасний випадок навіть у ваннах чи колодязях.

obereejnovoda      Інформуючи про нещасні випадки з дітьми на водоймах працівники Володимирецького районного сектору Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в області та Рівненської обласної комунально-аварійної служби на водних об’єктах звертаються в першу чергу до батьків бути вкрай уважними до своїх нащадків. Легковажне поводження дітей з водою, незнання елементарних правил безпечної поведінки на водоймах - першопричини сумних та трагічних наслідків. Шановні батьки! Не залишайте дітей без нагляду! В кого в господарствах є водойми – потрібно їх обгородити, а колодязі закривати, щоб унеможливити вільний доступ до них дітей. Виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки. Знайдіть декілька хвилин на відверту розмову з дітьми про це. Пам’ятайте, що вимірюватимуться ці хвилини ціною життя. А щоб неждана мить не стала початком великої біди - потрібно давати дітям чіткі знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації та обов’язково навчати їх плавати. Пам’ятайте, що життя наших дітей залежить тільки від нас самих!

Головам сільських Рад, на території яких є водойми, та іншим водокористувачам потрібно до початку купального сезону визначити місця для купання та облаштувати їх згідно правил безпеки та вимог чинного законодавства. Керівникам навчальних закладів та педагогам під час організації роботи таборів відпочинку потрібно провести підготовку місць для купання дітей, організувати вивчення правил поведінки на воді з учнями, зокрема шляхом написання диктантів, проведення конкурсів, вікторин, проведення занять по наданню першої допомоги потерпілому тощо.

Шановні громадяни! Відпочиваючи на воді, потрібно пам’ятати, що це в першу чергу стихія, яка вимагає граничної уваги і обережності. Бережіть себе!