101 Володимирець

В районі зростає ризик виникнення пожеж на торфополях

Пожежа на торф’яному полі – чи не найстрашніша надзвичайна ситуація. Як відомо складність гасіння загорянь на торфовищах ускладнюється тим, що торф має здатність залягати на глибині до десяти метрів від поверхні землі, а отже, горіння може тривати, не привертаючи до себе уваги, впродовж тривалого часу. Зміни температурних режимів не впливають на процес горіння, як і атмосферні опади. Торф може горіти в усіх напрямках, незалежно від напрямку і сили вітру.

З сайту mns.gov.uaТорф’яні пожежі небезпечні раптовими проривами вогню з-під землі, причому температура в товщі торфу, охопленого пожежею, іноді перевищує тисячу градусів за Цельсієм, тож вода, яка потрапляє на зону горіння, випаровується, не встигаючи досягнути самого вогню. Відповідно, для ліквідації торф’яної пожежі необхідно дуже багато води. Також у процесі вигорання під землею утворюються пустоти і провали, що становлять значну небезпеку для людей і домашньої худоби. 

На сьогодні на Володимиреччині в зоні ризику перебувають торфополя на території Красносільської, Великожолудської, Озерської, Новаківської, Довговільської, Жовкинівської та інших сільських рад району. Жителі деяких сіл з минулих років пам’ятають прикрий досвід гасіння торф’яних пожеж.

З сайту ua.golos.uaВолодимирецький районний сектор Головного управління Держслужби з надзвичайних ситуацій в області закликає голів сільських, селищних рад проводити відповідну роз’яснювальну роботу серед населення про обов’язковість дотримання правил пожежної безпеки та небезпеку спалювання сухої трави та сміття на територіях торфополів, або поблизу них, адже саме вони в більшості випадків стають причиною займання. Також в цей час потрібно посилити контроль за протипожежним режимом на підлеглих територіях щодо оперативного виявлення таких загорянь та негайно організувати силами громади гасіння даних осередків пожежі поки вони не набули загрозливих масштабів. До того ж гасіння таких пожеж вимагає значних матеріальних затрат, а особливо там, де немає вододжерел. В таких випадках воду доводиться доставляти шляхом підвозу, що є неефективним під час гасіння торф’яних пожеж.

Пам’ятайте: тільки свідома поведінка і суворе дотримання правил пожежної безпеки допоможе уникнути виникнення надзвичайних ситуацій та подій.