101 Володимирець

Звернення до підприємців району

Ще 1 липня 2013 року набрав чинності Кодекс цивільного захисту України (КЦЗ), і відповідно з цієї дати дозволи на початок роботи були скасовані. Їх повністю замінила декларативна схема початку роботи підприємств.

Згідно із ч. 2 ст. 57 КЦЗ, початок роботи новоутворених підприємств і початок використання суб’єктами господарювання об’єктів нерухомості (будівель, споруд або їх частин) здійснюється на підставі поданої та зареєстрованої декларації.

Декларацію потрібно подавати для реєстрації до територіального відділення Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Передбачене як безпосереднє подання, так і подання через адміністратора. Зареєструвати її (або обґрунтовано відмовити в реєстрації) повинні протягом 10 календарних днів із моменту отримання. Процедура реєстрації декларації безкоштовна.

Що ж буде, якщо почати використовувати об’єкт не зареєструвавши декларації? У ч. 5 ст. 57 КЦЗ сказано, що суб’єкт господарювання може використовувати об’єкти лише з моменту реєстрації декларації.

Завдяки Закону № 5404, КУпАП доповнено ст. 175-2, згідно з якою провадження діяльності підприємцями та підприємствами без зареєстрованої декларації (звичайно ж, лише в тому випадку, коли реєстрація декларації обов’язкова) тягне за собою накладення штрафу — від 40 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (680,00 грн. — 1700,00 грн.).

За довідковою інформацією просимо звертатися до Володимирецького районного сектору Головного управління ДСНС України у Рівненській області за адресою смт. Володимирець, вул. С.Петлюри, 5, або за тел. (03634) 2-42-96.

Начальник Володимирецького РС ГУ ДСНС України у Рівненській області

Андрій Муравинець