heder

Розпочинаєш будівництво? Перевір земельну ділянку на наявність вибухонебезпечних предметів!

Пройшло вже понад сім десятиліть, як відгриміли останні бої ІІ світової війни. Але і досі багатостраждальна українська земля зберігає в собі страшні залишки тієї пори – бомби, міни, гранати, патрони. Все це називається вибухонебезпечними предметами (ВНП). За окремими розрахунками, ще сьогодні на території України знаходиться кілька мільйонів одиниць смертоносного вантажу, в тому числі близько 100 тисяч (!) авіабомб.

З початку 2017 року Рівненськими саперами аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України у Рівненській області було здійснено понад 30 бойових виїздів, за результатами яких було знешкоджено 376 вибухонебезпечних предметів.

І з року в рік, як показує практика, менше роботи для піротехнічних підрозділів ДСНС не стає. Не винятком є і Володимирецький район, на території якого щороку люди знаходять небезпечні знахідки часів не лише другої, а й навіть першої світової війни. І вони доречі й досі становлять велику небезпеку.

Відповідно до доручення заступника голови Рівненської облдержадміністрації від 22.11.2011 року за № дор. 416/01-61/11 перед початком проведення земляних робіт передбачається обстеження ділянок будівництва державним піротехнічними підрозділами на предмет виявлення вибухонебезпечних предметів часів минулих війн.

У зв’язку з цим всім забудовникам в тому числі і громадянам перед початком будівельних робіт необхідно проводити обстеження земельних ділянок на наявність вибухонебезпечних предметів. Такі ж обстеження необхідно проводити і у місцях розробки ґрунту, прокладання комунікацій, а також під час проведення сільськогосподарських польових робіт. Лише завдяки цьому можна бути впевненим, що на Вашій земельній ділянці немає, схованої десятки років тому смертельної небезпеки.

Дані роботи в Рівненській області має право проводити лише піротехнічний підрозділ аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України у Рівненській області, де є відповідні фахівці-сапери. За додатковою інформацією необхідно звертатися до Володимирецького районного сектору ГУ ДСНС, який розташований за адресою: смт.Володимирець, вул. С.Петлюри, 5.

Слід згадати, що лихо може трапитися ще й внаслідок несанкціонованого пошуку, збору та нелегальної реалізації елементів боєприпасів, як металобрухту, з подальшим використанням.

Пам’ятайте, що знешкоджувати вибухонебезпечні предмети мають тільки спеціально підготовлені фахівці піротехнічних груп, які пройшли фахову підготовку та мають навички роботи з „небезпечними знахідками”.

Пам’ятайте, що краще попередити біду, ніж ліквідовувати її наслідки.

VNP riznovudu

Начальник Володимирецького РС ГУ ДСНС України у Рівненській області

А. Муравинець