101 Володимирець

  • Головна
  • Новини
  • Розпочинаєш будівництво? Перевір земельну ділянку на наявність вибухонебезпечних предметів!

Розпочинаєш будівництво? Перевір земельну ділянку на наявність вибухонебезпечних предметів!

Пройшло вже понад сім десятиліть, як відгриміли останні бої ІІ світової війни. Але і досі багатостраждальна українська земля зберігає в собі страшні залишки тієї пори – бомби, міни, гранати, патрони. Все це називається вибухонебезпечними предметами (ВНП). За окремими розрахунками, ще сьогодні на території України знаходиться кілька мільйонів одиниць смертоносного вантажу, в тому числі близько 100 тисяч (!) авіабомб.

З початку 2017 року Рівненськими саперами аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України у Рівненській області було здійснено понад 30 бойових виїздів, за результатами яких було знешкоджено 376 вибухонебезпечних предметів.

І з року в рік, як показує практика, менше роботи для піротехнічних підрозділів ДСНС не стає. Не винятком є і Володимирецький район, на території якого щороку люди знаходять небезпечні знахідки часів не лише другої, а й навіть першої світової війни. І вони доречі й досі становлять велику небезпеку.

Відповідно до доручення заступника голови Рівненської облдержадміністрації від 22.11.2011 року за № дор. 416/01-61/11 перед початком проведення земляних робіт передбачається обстеження ділянок будівництва державним піротехнічними підрозділами на предмет виявлення вибухонебезпечних предметів часів минулих війн.

У зв’язку з цим всім забудовникам в тому числі і громадянам перед початком будівельних робіт необхідно проводити обстеження земельних ділянок на наявність вибухонебезпечних предметів. Такі ж обстеження необхідно проводити і у місцях розробки ґрунту, прокладання комунікацій, а також під час проведення сільськогосподарських польових робіт. Лише завдяки цьому можна бути впевненим, що на Вашій земельній ділянці немає, схованої десятки років тому смертельної небезпеки.

Дані роботи в Рівненській області має право проводити лише піротехнічний підрозділ аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України у Рівненській області, де є відповідні фахівці-сапери. За додатковою інформацією необхідно звертатися до Володимирецького районного сектору ГУ ДСНС, який розташований за адресою: смт.Володимирець, вул. С.Петлюри, 5.

Слід згадати, що лихо може трапитися ще й внаслідок несанкціонованого пошуку, збору та нелегальної реалізації елементів боєприпасів, як металобрухту, з подальшим використанням.

Пам’ятайте, що знешкоджувати вибухонебезпечні предмети мають тільки спеціально підготовлені фахівці піротехнічних груп, які пройшли фахову підготовку та мають навички роботи з „небезпечними знахідками”.

Пам’ятайте, що краще попередити біду, ніж ліквідовувати її наслідки.

VNP riznovudu

Начальник Володимирецького РС ГУ ДСНС України у Рівненській області

А. Муравинець