101 Володимирець

Чому пожежне відро конусоподібне?

Пожежне відро - засіб пожежогасіння, складова протипожежного обладнання, призначене для заливання водою вогню. Пожежні відра входять у комплект пожежних щитів і стендів та зазвичай мають характерну конічну форму. Вони виробляються із тонколистового металу або пластику, фарбуються у червоний колір.

vidro pojejneЗвичай робити пожежні відра конічними пішов з флоту. Під час пожежі потрібно було швидко опустити відро прив'язане до кінця канату за борт і набрати води. Якщо дно у відра буде плоским воно не відразу потоне. Згадайте як іноді важко набрати води з глибокої криниці. Воно вперто не хоче тонути. З конічним дном цього не відбувається. Таке відро не можна поставити на землю, щоб відпочити. А значить, робота не зупиниться ні на секунду.

Можливо, і в цих поясненнях є частка істини. Але все-таки пожежні відра роблять у вигляді конусів з інших причин. Справа в тому, що такими відрами зручніше черпати пісок з пожежного ящика (адже вогонь гасять не тільки водою, але і піском). Щоб зачерпнути пісок, треба взятися однією рукою за рукоятку відра, а іншою - за його дно. З плоского днища звичайного відра рука в громіздкій пожежній рукавиці зісковзує. Набагато зручніше триматися за кінець конуса.

До того ж конусоподібне відро легше занурювати в пожежну бочку з водою і виймати з неї вже наповненим. Крім того, взимку вода в бочці може перетворитись на лід. Вершиною конуса пробити його легше. Також з відра-конуса воду можна виплеснути далі і точніше, ніж зі звичайного. Вода при носінні в такому відрі розплескується менше. Конусне відро простіше та дешевше у виготовленні і в порівнянні зі звичайним, стійкіше до деформацій.

Ще однією із причин віддання переваги саме конусу є його незручна для господарського ужитку форма, яка не тільки зменшує ризик крадежу, але й виключає можливість його нецільового використання (через що воно може не опинитися на щиті в екстремальній ситуації). Для тієї ж цілі у деяких країнах уживаються відра з півкулястим дном, або з дужкою знизу.

Начальник Володимирецького РС ГУ ДСНС України у Рівненській області

А.Муравинець