101 Володимирець

  • Головна
  • Новини
  • Працівники ДСНС взяли участь у засіданні районної постійної комісії з питань ТЕБ та НС, де розглянули питання про заходи щодо запобігання та протидії масовим пожежам лісів, торфовищ і сільгоспугідь

Працівники ДСНС взяли участь у засіданні районної постійної комісії з питань ТЕБ та НС, де розглянули питання про заходи щодо запобігання та протидії масовим пожежам лісів, торфовищ і сільгоспугідь

23 червня у залі засідань Володимирецької райдержадміністрації під керівництвом першого заступника голови Володимирецької РДА Анатолія Рижого відбулося засідання постійної комісії з питань ТЕБ та НС Володимирецького району. В ньому взяли участь і рятувальники Служби порятунку. На розгляд було винесено питання про заходи щодо запобігання та протидії масовим пожежам лісів, торфовищ і сільгоспугідь.

100 4749Дане питання зараз дуже актуальне, адже за даними Гідрометцентру до кінця червня очікується високий температурний фон з відсутністю опадів, через що на території Володимирецького району утримуватиметься найвищий клас пожежної небезпеки, тому ризики виникнення пожеж в природних екосистемах збільшується.

В минулому 2016 році на території району було зафіксовано 14 пожеж в природних екосистемах на загальній площі майже 13 га. В поточному році вже зареєстровано 2 пожежі на площі 0,5 га. Загроза виникнення на території району, як показує практика попередніх років дуже висока, адже територія Володимиреччини майже на 70 відсотків покрита лісами та торф’яниками, пожежі в яких фіксуються щороку.

І згідно тієї ж статистики в переважній більшості випадків причиною пожеж є так званий «людський фактор». Громадяни часто ігноруючи чи просто від незнання порушують правила пожежної безпеки під час перебування в природних екосистемах, чи то спалювання сухої трави чи стерні на своєму полі, чи залишене без догляду багаття після пікніка, чи навіть бездумно викинутий недопалок цигарки чи сірника під час пожежонебезпечного періоду.

Ціною цьому є знищені вогнем багатолітні лісові насадження; торф’яна пожежа, яку доречі ліквідувати дуже важко, навіть задіявши значні сили й засоби, а димом від неї в цей час, можуть дихати жителі всіх навколишніх населених пунктів, та ще й впродовж довгих тижнів. А іноді пожежа може перекинутися і на житловий сектор та навіть забрати людське життя.

Для участі в засіданні були запрошені і голови сільських Рад, де в попередні роки фіксувалися випадки пожеж в екосистемах, або є торфополя на яких є загроза виникнення пожежі. Кожного сільського голову було заслухано та визначено необхідні заходи щодо попередження та підготовки до можливих пожеж, як наприклад затримка води в меліоративних каналах, проведення роз’яснювальної роботи з населенням, постійний моніторинг торфополів на наявність загорянь, створення необхідної кількості матеріального резерву та ін.

З лісовими господарствами району та сільськими головами було узгоджено дії із взаємоінформування щодо виявлення пожеж в природних екосистемах та негайного їх гасіння на початкових стадіях.

Всім присутнім було наголошено на проведенні роз’яснювальної роботи серед населення стосовно дотримання правил пожежної безпеки під час відпочинку на природі чи польових робіт.

З управлінням водного господарства Володимирецького району було узгоджено роботу щодо виїзду на ділянки торфополів, на яких є потенційна небезпека виникнення пожеж та розгляд можливості підняття рівня води за рахунок перекривання шлюзів на гідротехнічних спорудах, поки в меліоративних каналах є достатній запас води.

На щастя ні лісових ні торф’яних пожеж на території Володимирецького район в поточному році не було. Будемо сподіватися що й не буде, проте підготуватися потрібно до будь-якої ситуації. Адже, якщо цього не робити, то не виключено, що довгі місяці населення району буде дихати димом від торф’яної чи лісової пожежі, як це показав досвід минулих років в сусідніх областях.

Володимирецький РС ГУ ДСНС України у Рівненській області