101 Володимирець

Смерть у воді. В озері в с. Біле втопився чоловік

Із наступом спеки дедалі більше людей йдуть відпочивати до води, відтак зростає і кількість потопельників. Рятувальники постійно застерігають громадян про необхідність дотримання правил безпеки при відпочинку на воді. Та не зважаючи на це статистика потопельників зростає. Люди, нехтуючи засторогами платять за це ціною власного життя.

Так, 4 червня в с. Біле в місцевому озері втопився чоловік, місцевий житель, 1960 року народження, який відпочивав біля води. За попередніми даними, його зникнення помітили не відразу, лише згодом стало зрозуміло, коли знайшли його одяг на березі, що він можливо пішов купатися. Люди відразу організували пошуки, проте це не дало результатів. Лише сьогодні, 5 червня по обіді тіло загиблого дістали з води водолази Рівненської обласної комунальної аварійно-рятувальної служби на водних об’єктах.

З початку літнього купального сезону в районі це перший випадок загибелі на воді, проте, як з року в рік свідчить статистика, мабуть не останній.

Тому, з метою зменшення цієї сумної статистики смертельних випадків на воді, працівники Володимирецького районного сектору Головного управління Держслужби України з надзвичайних ситуацій у Рівненській області та Рівненської обласної комунальної аварійно-рятувальної служби на водних об’єктах, вкотре закликають громадян суворо дотримуватися правил безпечного поводження на водоймах під час відпочинку.

  • Плавати краще в компанії, у разі небезпеки буде кому прийти на допомогу.
  • Плавайте тільки на тверезу голову. У стані алкогольного сп’яніння можна дезорієнтуватися в просторі, втратити здатність рухатися.
  • Ігри у воді краще взагалі не затівати. Або хай це буде спокійна всім зрозуміла гра, де видно всіх учасників.
  • Плавайте тільки в знайомих, або перевірених місцях!!! Під водою і у воді може бути все, що завгодно: від водоверті і сильних течій до поганого дна з обрізаними трубами, арматурою, битим склом тощо.
  • Пірнаємо теж тільки в перевірених місцях. Не можна оцінювати небезпеку дна за рахунок свого здоров’я. Не пірнайте в мілких місцях, особливо з розбігу вниз головою, оскільки можна вдаритись головою в пісок, глину, втратити свідомість і загинути. Пірнати можна лише там, де є достатня глибина, прозора вода, рівне дно.
  • Не переоцінюйте свої сили, не запливайте далеко від берега.
  • Не плавайте в дуже холодній воді, інакше можуть виникнути судоми. Ні в якому разі не можна жартома кричати “Потопаю!... Допоможіть!... Рятуйте!”.
  • Не підпливайте до катерів, що рухаються. Вас може затягнути під гвинт. Дотримання цих нескладних правил є запорукою гарного відпочинку та приємних спогадів про нього.

Будьте обережні на воді, бо вона не прощає зневажливого ставлення до себе і суворо карає, часом відбираючи життя.

А.Муравинець

Начальник Володимирецького РС ГУ ДСНС в області

Н.Рижа

Інструктор-методист РОКАРСВО