101 Володимирець

В селі Біле горів житловий будинок

08 травня о 13:29 до пожежно-рятувальної служби району надійшло повідомлення про пожежу в житловому будинку в селі Біле. За вказаною адресою було негайно направлено черговий караул 11-ої державної пожежно-рятувальної частини.

IMG 20170508 143639 HDRЗважаючи на віддаленість даного населеного пункту від місця дислокації пожежно-рятувального підрозділу, а це близько 33 км., а також враховуючи стан дороги, то відповідно рятувальникам вдалося дістатися до місця події лише за 55 хвилин. До цього місцевим жителям з допомогою мотопомпи вдавалося стримувати вогонь та не дати йому поширитися з покрівлі на житлові приміщення. Рятувальники ж по прибуттю до місця події згодом повністю ліквідували  загоряння. На щастя ні травмованих ні загиблих немає.

Внаслідок пожежі було знищено покрівлю дерев’яного житлового будинку розмірами 10х10, критого шифером, речі домашнього вжитку, пошкоджено перекриття будинку. Для ліквідації пожежі було залучено 1 одиницю пожежної техніки та 4 чоловіки особового складу.

Слід відмітити, що якби небайдужість та допомога в гасінні місцевого населення, збитки від пожежі були б значно більші.

Всі ж обставини, обсяги збитків та причину виникнення пожежі наразі з’ясовують фахівці.

IMG 20170508 143720 HDRСлід зазначити, що ні на території Біленської сільської Ради, де сталася дана пожежа, ні в сусідніх сільських радах немає своєї місцевої пожежної команди (далі – МПК). Відтак в разі виникнення пожежі, майже завжди вогонь завдає значних збитків громадянам. В той час коли на території Володимирецького району вже створено та функціонує п’ять підрозділів МПК і жителі сіл, де вони є вже неодноразово переконувалися в їх ефективності.

Не зважаючи на те, що рятувальники вже не один рік піднімають, як на районному, так і на місцевих рівнях, питання щодо необхідності створення додатково ще хоча б двох підрозділів МПК на території району, дане питання так і не вирішується. А громадяни, в чиїх господарствах виникає пожежа, продовжують рахувати збитки.

Хоча слід зазначити, що згідно досвіду країн - членів Європейського Союзу, створення місцевої пожежної охорони є пріоритетом, і згідно «Стратегії реформування системи Державної служби України з надзвичайних ситуацій» в найближчі роки в Україні передбачається покладення на органи місцевого самоврядування повноважень із забезпечення пожежної безпеки населених пунктів і територій, що відповідно зобов’язує місцеву владу створювати підрозділи місцевої пожежної охорони. Що ж буде на практиці покаже час.

Проте зараз із впевненістю можна сказати, що роботу зі створення МПК потрібно проводити, адже це забезпечує оперативне і швидке реагування на ліквідацію пожеж та інших надзвичайних ситуацій, які можуть виникнути на території того чи іншого сільського населеного пункту. А це, без перебільшення, десятки тисяч гривень врятованого, роками нажитого майна громадян, їх господарств, домівок, а можливо навіть врятовані людські життя. І вже зараз підтвердженням цього є робота вже створених МПК, які за час свого існування ліквідували вже не один десяток пожеж, та врятували майна громадян на сотні тисяч гривень.

Працівники Володимирецького районного сектору ГУ ДСНС України у Рівненській області вкотре закликають мешканців краю дбати про належний протипожежний стан власних помешкань та господарств, а також дотримуватись елементарних правил пожежної безпеки в побуті, щоб уберегти свою оселю та майно від вогню. В тому ж разі, коли пожежа виникла, негайно телефонуйте в Службу порятунку за номером «101», або «112»!

Начальник Володимирецького РС ГУ ДСНС України у Рівненській області

А.Муравинець