101 Володимирець

  • Головна
  • Новини
  • Біля с. Чучеве пожежа від сухої трави мало не перекинулася на житловий сектор та лісовий масив

Біля с. Чучеве пожежа від сухої трави мало не перекинулася на житловий сектор та лісовий масив

25 квітня об 22:07 год. до пожежно-рятувальної служби за номером 101 надійшло повідомлення про пожежу в селі Чучево. Схвильований голос повідомив, що пожежа виникла в приватному господарстві. За вказаною адресою було направлено черговий караул рятувальників 5-го державного пожежно-рятувального поста з смт. Рафалівка.

Проте по прибуттю до місця події було встановлено, що горить поле сухої трави. Утім існувала загроза й поширення вогню на споруди житлового сектора, а також лісовий масив, що були поблизу. Рятувальниками відразу було проведено оперативне розгортання та подано на гасіння водяний ствол. Один з місцевих жителів трактором з плугом обгорав місце пожежі, щоб попередити подальше поширення вогню.

Незважаючи на те, що подивитися на пожежу збіглося з півсотні людей, лише дехто допомагав рятувальникам гасити вогонь, інші просто спостерігали. Пожежу рятувальниками швидко було локалізовано та не допущено подальшого її поширення. Близько години знадобилося вогнеборцям, щоб повністю загасити осередки займання на полі.

На щастя все закінчилось благополучно, вогонь не встиг поширитися на споруди житлового сектора та на ліс. А неповністю правдиве повідомлення про пожежу можна пояснити простою панікою та хвилюванням. Проте, коли мова заходить про те, чому виникла пожежа, ніхто нічого не знає, ніхто нічого не бачив. Хоча дехто й припускає, що загорітися могло від чийогось недбало викинутого недопалка, чи можливо від звільнення поля від сухої трави для пасовища худобі шляхом випалювання.

Наразі обставини даної події встановлюються.

Враховуючи, що пожежі на полях сухої трави з кожним роком частішають, то рятувальники Служби порятунку звертаються до громадян відмовитися від практики очищення полів від сухої трави та рослинних залишків через неконтрольоване випалювання та бути обережними з вогнем та під час куріння біля полів з сухою рослинністю. Адже пожежа, яка виникне може завдати збитків не лиже приватним господарствам, а й спровокувати лісові чи торф’яні пожежі.

Якщо ж ви помітили невелике загоряння трави, або тліючу підстилку від покинутого багаття, спробуйте загасити його самі. Іноді досить просто затоптати полум'я (ще потрібно почекати й переконатися, що трава або підстилка дійсно не жевріють, інакше вогонь може з’явитися знову). Адже легше відразу загасити невеличкий осередок займання, ніж потім залучаючи численні пожежні підрозділи для гасіння лісової пожежі, чи пожежі в житловому секторі. Надіємося на свідоме та відповідальне ставлення громадян.

1

  

Фото. Наслідки спалювання трави

Відео. Наслідки спалювання трави

А. Муравинець

Начальник Володимирецького РС ГУ ДСНС України у Рівненській області