101 Володимирець

Спалюючи суху траву, ви можете спричинити пожежу!

Ні для кого не секрет, що з приходом теплої погоди люди масово беруться за впорядкування прилеглих до обійсть територій та дачних ділянок. Звісно‚ добрий господар завжди піклується про чистоту в своєму господарстві. Проте‚ зі старим мотлохом люди звикли розправлятися за допомогою вогню.

Сухе листя‚ дрібне сміття - все це в кращому випадку вивозиться за межі господарства та спалюється на безпечній відстані від будівель, в гіршому ж – до нього підносять сірника прямо у дворі, де для стихії потрібно дуже мало‚ щоб «вирватися» з-під людської опіки й почати робити свою чорну справу.

Через людську недбалість, особливо при сухій і теплій погоді, об’єктами пожеж подеколи стають не лише сухотрав’я, чагарники, але й лісові угіддя та торфополя, що може призвести до непоправної екологічної шкоди. Вигорілий ліс чи торф’яна пожежа – це знищена флора і фауна, на відновлення якої знадобиться не один десяток років.

Отже, якщо ви ніяк не хочете відмовлятися від спалювання‚ то робити це треба у безвітряну погоду і на відстані не менше ніж 15 метрів від будь-яких споруд, не кажучи вже про житлові будинки. Також забороняється підпалювати сміття за допомогою бензину чи інших легкозаймистих речовин. Не варто за допомогою спалювання очищувати від стерні й минулорічні посівні масиви. Цей спосіб попри те‚ що небезпечний‚ але й шкідливий‚ адже під дією високих температур нищиться найкорисніший поживний шар ґрунту. Для відновлення якого знадобиться чимало часу.

Під час відпочинку на природі багаття потрібно розводити тільки в дозволених та спеціально обладнаних місцях та ні в якому разі не залишати його без нагляду!

Бережіть себе та не наражайте на небезпеку оточуючих! Лише спільними зусиллями рятувальників та свідомим ставленням громадян можна створити надійний захист від пожеж!

1

  

Фото. Наслідки спалювання трави

Відео. Наслідки спалювання трави

А. Муравинець

Начальник Володимирецького РС ГУ ДСНС України у Рівненській області