101 Володимирець

  • Головна
  • Новини
  • Служба порятунку попереджає про заборону спалювання сухої трави. (Відео)

Служба порятунку попереджає про заборону спалювання сухої трави. (Відео)

З настанням теплої та сухої погоди часто доводиться бачити, як люди спалюють суху рослинність та сміття на присадибних ділянках, залишають не загашеними багаття в зонах відпочинку, або просто необережні з вогнем, кидаючи недопалки на сухостій в межах лісових масивів, полів, чи біля автодоріг. Це призводить до займання сухої трави та поширення вогню на великі площі, створюючи суттєву загрозу для розташованих поруч будинків, лісових масивів, торфополів та населених пунктів.

Наслідки спалювання сухої травиВарто відзначити, що під час виїзду на гасіння сухої трави пожежно-рятувальна служба зазнає численних матеріальних втрат, адже кожен виїзд за сигналом «Тривога» - це чималі затрати людських ресурсів, а також колосальні витрати пального. А якщо, у той час, коли рятувальники будуть змушені гасити пожежу від сухої трави і в когось загориться будинок на іншому кінці району, чи об’єкт з масовим перебуванням людей? Чи не варто задуматися над цим? В такому разі ціною випаленого торфополя можуть стати навіть людські життя.

Також не всі знають, якої шкоди завдає здоров’ю людини та довкіллю спалювання сухої рослинності та сміття. Надмірна кількість продуктів горіння, що виділяється в повітря при спалюванні призводить до загострення хронічних та серцево-судинних хвороб, підвищення тиску і поганого самопочуття.

Тому працівники Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Рівненській області звертаються до усіх громадян краю із проханням не спалювати сухої трави та не провокувати виникнення пожеж, котрі завдають чимало збитків господарству. Адже такі дії несуть загрозу навколишньому середовищу та становлять небезпеку для життя та здоров’я людей.  

 

Начальник Володимирецького РС ГУ ДСНС України у Рівненській області

А. Муравинець

Tags: новини, урок безпеки