101 Володимирець

Якщо ви виявили вибухонебезпечний предмет. (Відео)

З приходом потепління та початком весняно-польових робіт громадяни все частіше виявляють на присадибних ділянках різного роду вибухонебезпечні предмети часів І-ої та ІІ-ої світових війн. З початку 2017 року піротехніками аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС в області вже було здійснено 7 виїздів, в ході яких вилучено та знешкоджено 18 одиниць вибухонебезпечних предметів.

З огляду на це рятувальники Служби порятунку нагадують мешканцям краю правила поводження з вибухонебезпечними знахідками.

Як правило, подібні „знахідки” виявляють в землі під час проведення земляних робіт, тому основна частина знахідок припадає на весну-осінь. Необхідно пам'ятати, що виявлені вибухонебезпечні предмети, які тривалий час перебували в землі чи воді, являють собою велику небезпеку. Від вологи при взаємодії металу та вибухівки утворюються хімічні сполуки – пікрати. Ззовні вони мають вигляд білих порошкоподібних наростів, що вибухають навіть від невеликого тертя, маленької іскри, незначного удару. Тому, якщо ви випадково виявили вибухонебезпечний предмет, - до нього не можна навіть торкатися - це дуже небезпечно.

При виявленні вибухонебезпечних предметів забороняється перекладати чи перекочувати їх з одного місця на інше, нагрівати і вдаряти по них, намагатися розряджати і розбирати.

При виявленні вибухонебезпечних предметів необхідно:
 
  • повідомити оперативно-рятувальну службу району за телефоном "101";
  • повідомити органи місцевої влади та поліцію;
  • обгородити місце, де знаходяться вибухонебезпечний предмет;
  • не допускати до цього місця сторонніх людей, організувати біля нього постійне чергування до прибуття представників відповідних служб.

Правильно і безпечно знешкодити вибухонебезпечні предмети здатні лише досвідчені фахівці. Ні в якому разі не намагайтеся нічого робити самі, адже це може призвести до трагічних наслідків.

Начальник Володимирецького РС ГУ ДСНС України у Рівненській області

А. Муравинець


 

Tags: новини, урок безпеки