101 Володимирець

  • Головна
  • Новини
  • Рятувальники Володимирецького району взяли участь у І-ому Чемпіонаті серед пожежно-рятувальних підрозділів області за форматом міжнародних змагань «Firefighter Combat Challenge»

Рятувальники Володимирецького району взяли участь у І-ому Чемпіонаті серед пожежно-рятувальних підрозділів області за форматом міжнародних змагань «Firefighter Combat Challenge»

24 березня у місті Вараш на базі критого спортивного комплексу 2-го державного пожежно-рятувального загону по охороні Рівненської АЕС відбувся І-й Чемпіонат серед пожежно-рятувальних підрозділів Рівненщини на звання «Кращий пожежний-рятувальник» за форматом міжнародних змагань «Firefighter Combat Challenge».

Firefighter Combat ChallengeНа відкритті були присутні керівництво Головного управління ДСНС у Рівненській області, представники Рівненської атомної електростанції, громадськість та учні, що із зацікавленістю спостерігали за змаганнями. Варто зауважити, що Рівненщина стала першою областю в Україні, де пройшли змагання такого високого рівня.

Головною метою проведення змагань було підвищення рівня майстерності та оперативної готовності до дій за призначенням, а також визначення фізичного рівня особового складу пожежно-рятувальних підрозділів Рівненського гарнізону. На звання «Кращого пожежного-рятувальника» змагалося 60 вогнеборців з 20-ти районних та міських підрозділів обласного управління Держслужби з надзвичайних ситуацій. В цих змаганнях взяла участь збірна команда пожежно-рятувальних підрозділів району: з 11-ої державної пожежно-рятувальної частини смт. Володимирець, та 5-го державного пожежно-рятувального поста смт. Рафалівка.

Firefighter Combat ChallengeДані змагання мали свою специфіку виконань і певну відмінність від українських стандартів і зовсім були не схожі на традиційний пожежно-прикладний спорт. Змагання поділялися на індивідуальні та командну естафету. Наприклад у індивідуальному конкурсі учасник виконував 5 послідовних вправ. Так вогнеборець одягнений в бойове спорядження в апараті на стисненому повітрі, якомога швидше піднімався по висувній драбині у вікно третього поверху навчальної башти. Перебуваючи на висоті, за допомогою рятувальної мотузки він піднімав із землі на верх башти складене у скатку рятувальне спорядження вагою 15 кілограмів.

Далі учасник спускався донизу та за допомогою 5-ти кілограмового молота, сильними ударами пересував на один метр 72-кілограмову металеву конструкцію. Виконавши ці вправи, учасник пробігав імпровізовану 40-ка метрову смугу перешкод з пожежних гідрантів, брав водяний ствол під тиском та долав зворотню 25-ти метрову дистанцію у вигляді зачинених дверей, після чого мав влучно поцілити струменем води у мішень.

І заключним етапом проведенням змагань було швидко провести евакуацію потерпілого із небезпечної для життя зони. В ролі потерпілого був спеціальний, навчальний 80-кілограмовий манекен, що максимально відтворював параметри  тілобудови людини. Його потрібно було перенести на 30-метрову відстань до фінішу. Загалом на виконання усього комплексу вищезазначених вправ, учаснику давалося дві з половиною хвилини. Варто додати, що усі вправи мали виконуватися у чіткій послідовності. За неналежне виконання додавалися 5-ти та 10-ти секундні штрафи, або ж дискваліфікація учасника.

За підсумками змагань, суддівською колегією були оприлюдненні наступні результати: у командній естафеті 1-ше місце здобули бійці 22-ї державної пожежно-рятувальної частини по охороні Рівненської АЕС, 2-ге місце посіли вогнеборці 2-ї державної пожежно-рятувальної частини міста Рівне та 3-тє почесне місце зайняла команда рятувальників пожежно-рятувальної частини аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС. Збірна команда рятувальників Володимирецького району хоча і показала хороші результати, проте призових місць не зайняла. Із 22 команд наша команда посіла почесне 9-те місце. 

Історична довідка. Дані змагання були започатковані у США в 1974 році в якості пілотного проекту з визначення рівня фізичної придатності претендента на здобуття професії пожежного. За короткий термін часу вони себе виправдали та отримали зелене світло на постійне використання. Змагання «Firefighter Combat Challenge» отримали шалену популярність у вогнеборців з різних країн світу та у 1992 році стали поправу називатися міжнародними, а його учасники вважали за честь прийняти у них участь. Такі вправи розвивають у бійців пожежної охорони не лише фізичну силу, витривалість та швидкість, але й навчають оперативно зорієнтуватися на місці виникнення будь-якої надзвичайної пригоди та прийняти вірне рішення в екстремальній ситуації.

Володимирецький РС ГУ ДСНС України у Рівненській області