101 Володимирець

  • Головна
  • Новини
  • Рятувальники ліквідували умовну пожежу в будівлі Володимирецької райдержадміністрації

Рятувальники ліквідували умовну пожежу в будівлі Володимирецької райдержадміністрації

21 березня рятувальники 11-ї державної пожежно-рятувальної частини ГУ ДСНС у Рівненській області під керівництвом заступника начальника 6 державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України у Рівненській області майора служби цивільного захисту Василя Силіна провели тактико-спеціальні навчання на будівлю Володимирецької райдержадміністрації.

1За легендою навчань в будівлі РДА виникла пожежа. За попередніми даними на 1-му поверсі знаходиться один потерпілий, який не в змозі самостійно покинути приміщення. В результаті пожежі в будівлі утворилося задимлення, що ускладнює евакуацію людей.

Про подію відразу за номером «101» було повідомлено пожежно-рятувальну службу району, а також організовано евакуацію всіх працівників. Силами персоналу проведено евакуацію 24 працівники.

За лічені хвилини до місця виклику прибув місцевий пожежно-рятувальний підрозділ. Рятувальники провели розвідку та оперативне розгортання. В апаратах на стиснутому повітрі вони приступили до рятування потерпілого та локалізації пожежі. Із небезпечної зони на свіже повітря швидко було доставлено та передано медикам бригади екстреної медичної допомоги потерпілого. Працівниками ж поліції, які також прибули до місця навчань було організовано охорону громадського порядку. Особовий склад чергового караулу вогнеборців діяв чітко та злагоджено, завдяки чому потерпілий був врятований, а умовна пожежа була швидко ліквідована.

Під час навчань, рятувальники провели вивчення оперативно-тактичної характеристики будівлі районної державної адміністрації, особливості зовнішнього і внутрішнього протипожежного водопостачання і забезпечення пожежної безпеки на об’єкті. Також були відпрацьовані дії бійців ДСНС в організації та проведенні пошуково-рятувальних робіт, дотримання особовим складом правил безпеки праці.

Після закінчення навчання рятувальниками спільно з першим заступником голови райдержадміністрації Анатолієм Рижим було проведено підведення підсумків за результатами тактико-спеціальних навчань.

Проведення такого роду навчань дає змогу практично оцінити дії працівників адміністрації на випадок виникнення пожежі в будівлі, а також дії під час евакуації. Адже не кожен може зорієнтуватися, що робити та куди бігти, а ще гірше піддатися паніці, коли дійсно виникне якась надзвичайна подія, а від цього без перебільшення може залежати життя й інших. Відтак кожен працівник зобов’язаний знати як себе поводити, якщо в будівлі виникла пожежа.

Наостанок заступник начальника 6 державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС майор служби цивільного захисту Василь Силін зазначив: «Під час проведення таких навчань особовий склад рятувальників має змогу практично ознайомитися з оперативно-тактичними характеристиками будівлі, особливостями зовнішнього і внутрішнього протипожежного водопостачання і забезпечення пожежної безпеки на об’єкті. Це дозволить їм в умовах реальної пожежі діяти більш ефективно та швидко. В цілому мета навчань була досягнута».

 

А.Муравинець

Начальник Володимирецького РС ГУ ДСНС України у Рівненській області