101 Володимирець

У Володимирці діти знайшли гранату

Біля автодороги на виїзді з смт. Володимирець в напрямку с. Красносілля троє дітей знайшли гранату. На щастя про небезпечну знахідку вони повідомили працівників поліції за телефоном 102. Як пояснили підлітки, небезпечну знахідку вони знайшли обабіч дороги, коли чекали маршрутний автобус.  Зрозумівши, що це граната вони відразу відбігли від того місця та вирішили повідомити про подію в поліцію. Правоохоронці в свою чергу повідомили про подію і працівників пожежно-рятувальної служби.

1На місце події негайно виїхали співробітники місцевої поліції та рятувальники. Як виявилося біля дороги дійсно була граната Ф-1 з запалом та з кільцем.

До приїзду фахівців вибухотехніків з м.Рівне, правоохоронці взяли в оточення територію, щоб не допустити до місця знахідки сторонніх осіб.

У зв’язку з цим працівники Держслужби з надзвичайних ситуацій вкотре закликають громадян бути вкрай обережними при виявленні підозрілих предметів зовні схожих на боєприпаси, чи вибухові пристрої. Ні в якому разі не намагатися їх розібрати, не кидайте у вогонь і навіть не торкайтеся.

При виявленні вибухонебезпечних предметів потрібно негайно зупинитися, запам’ятати місце небезпечної знахідки, відійти якомога далі, та повідомити про це рятувальників за номером 101, або до поліції за номером 102. Також бажано до часу прибуття до місця події представників органів влади подбати, аби місце знахідки охоронялося, аби виявлений вами вибухонебезпечний предмет не став, скажімо, знахідкою малолітніх дітей, або ж людей менш освічених.

Пам’ятайте, що знешкоджувати вибухонебезпечні предмети мають тільки спеціально підготовлені фахівці піротехнічних груп, які пройшли фахову підготовку та мають навички роботи з „небезпечними знахідками”.

Шановні батьки: знайдіть час, щоб розповісти дітям про правила поводження з вибухонебезпечними предметами. Попередьте їх про небезпеку, яку являє собою звичайний, на перший погляд, шматок металу, чи вибуховий пристрій. Кілька хвилин, витрачених на подібну розмову, обов’язково повернуться сторицею. У вищезгаданому випадку діти поступили правильно, що і врятувало їх від біди.

Начальник Володимирецького РС ГУ ДСНС України у Рівненській області

А. Муравинець