101 Володимирець

В районі почастішали випадки пожеж через пічне опалення

З початку 2017 року у Володимирецькому районі зареєстровано 8 пожеж. Із них 6 через порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення. Так, 27 січня о 15:02 за номером 101 надійшло повідомлення про пожежу в приватному житловому будинку в селі Ромейки.

1Для ліквідації пожежі негайно було направлено місцеву пожежну охорону с. Городець, яка знаходиться в сусідньому селі. До того як вогонь вдалося приборкати, він встиг наробити лиха і знищити покрівлю, перекриття, одну несучу стіну та пошкодити приміщення дерев’яного житлового будинку, майно.

Наступного дня 28 січня об 06:23 за номером 101 знову надійшло повідомлення про пожежу в житловому будинку в селі Бабка.

За вказаною адресою було направлено черговий караул 5-го державного пожежно-рятувального поста з смт. Рафалівка, а згодом, враховуючи оперативну обстановку, для ліквідації пожежі було додатково залучено чергове відділення 12-ої державної пожежно-рятувальної частини з м. Вараш. До того як пожежу було ліквідовано, вогонь встиг знищити дах, перекриття та пошкодити стіни піноблочного житлового будинку, майно. На сусідні будівлі та теплицю пожежі поширитися не дозволили.

Імовірні причини вищезазначених пожеж в обох випадках є порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення. Обставини виникнення даних пожеж та обсяги збитків наразі з’ясовуються фахівцями.

У зв’язку з цим рятувальники Держслужби з НС вкотре застерігають мешканців краю дбати про належний протипожежний стан пічного опалення.

  • Не залишайте печі, які топляться, без догляду та не доручайте нагляд за ними малолітнім дітям.
  • Не користуйтеся печами, які мають тріщини.
  • Не розміщуйте паливо й інші горючі речовини і матеріали безпосередньо перед топковим отвором.
  • Не використовуйте для топлення дрова, довжина яких перевищує розміри топливника. Забороняється застосовувати для розпалювання печей легкозаймисті та горючі рідини.
  • При влаштуванні пічного опалення не використовуйте для димових труб азбестоцементні й металеві труби та не прокладайте димоходи  опалювальних печей поверхнею горючих основ.
  • Печі та інші опалювальні прилади повинні мати протипожежні розділки (відступки) від горючих конструкцій, що відповідають вимогам будівельних норм.
  • Підлога з горючих матеріалів повинназахищатися під топковими дверцятами (топковим отвором) металевим листом розміром 0,7 x 0,5 м, що розташовується своїм довгим боком уздовж печі.
  • Очищення димоходів та печей від сажі потрібно проводити перед початком, а також протягом усього опалювального сезону.

Дотримуйтесь цих простих, але необхідних правил, і ви збережете свою оселю та майно від вогню.

2

3

4

Начальник Володимирецького РС ГУ ДСНС України у Рівненській області

А. Муравинець


Tags: пожежі, новини