101 Володимирець

Лід не пробачає безпечності

Взимку любителі риболовлі масово вирушають на річки, ставки, озера. Полюбляють ходити на водойми і діти, які катаються на ковзанах та просто бавляться на кризі. Проте часом нехтування правилами безпеки під час перебування на льоду може стати причиною трагічних наслідків. Крім того, під час підвищення температурних показників крига може стати надто тонкою і небезпечною. За таких умов достатньо лише одного кроку, щоб опинитися у воді.

Від початку зими на водоймах країни вже загинуло 57 людей, з яких 8 дітей. При цьому врятовано 73 людини, у тому числі 17 дітей.

Фахівці ДСНС зазначають, що виходячи на зимову риболовлю вкрай необхідно подбати про первинні засоби порятунку. Не варто забувати про теплі речі та гарячий чай, інакше можна отримати переохолодження або обмороження. Проте зігріватися алкоголем категорично заборонено. Перш, ніж ступити на лід, треба перевірити його на міцність. При цьому не можна робити це ударами ніг — необхідно використовувати палицю. Особливу увагу рятувальники звертають на правила допомоги людині, яка провалилася під кригу. Потерпілому необхідно простягнути довгу жердину, дошку, або кинути мотузку, зв’язані паски тощо. Якщо  ж до людини треба підібратися ближче – необхідно лягти на лід і повзти по поверхні, штовхаючи попереду рятувальний засіб.

Шановні громадяни! Вкотре звертаємося до вас з проханням дотримуватися правил безпеки під час перебування на кризі та не ризикувати своїм здоров'ям та життям. Ні в якому разі не виходьте на водойму, якщо не впевнені у міцності льодового покриву.

Не дозволяйте дітям самостійно бавитися на кризі, адже часом достатньо лише одного кроку, аби опинитися у воді. Бережіть своє життя і в разі нещасного випадку негайно телефонуйте за номером «101».

А.Муравинець

Начальник Володимирецького РС ГУ ДСНС України у Рівненській області


Tags: новини, урок безпеки