101 Володимирець

На вихідних жертвами холоду в районі стало двоє людей

Справдилися прогнози синоптиків щодо зниження температури повітря до мінус 19-24 градусів. Відтак, не зважаючи на попередження синоптиків та рятувальників, до медичних закладів області почали надходити повідомлення про переохолодження та обмороження. Не обійшлося без подібних випадків і у Володимирецькому районі.

8 січня в приймальне відділення Володимирецької ЦРЛ поступив 50-річний мешканець с. Великий Жолудськ, Володимирецького району з діагнозом: обмороження 2 ступеня кистей рук та стоп ніг, загальне переохолодження. Його госпіталізовано до реанімаційного відділення. За попередніми даними він знаходився на вулиці без свідомості в стані алкогольного сп’яніння, коли його знайшли перехожі.

Цього ж дня з с. Малий Жолудськ  Володимирецького району за медичною допомогою звернулися батьки дівчинки 2013 р.н., в якої було встановлено діагноз: обмороження 1-2 ступеня кінцівок кінцевих фаланг китиць обох рук. ЇЇ госпіталізовано до травматологічного відділення. Зі слів батьків дитини, напередодні ввечері дівчинка ходила колядувати до сусідів, і на вулиці впала руками в сніг, після чого вночі в неї стали боліти руки.

У зв’язку з тим, що найближчими днями в краї буде зберігатися морозна погода до мінус 15-20°С, рятувальники закликають жителів Володимирецького району виконувати прості правила, щоб уникнути переохолодження та обмороження. При сильному холоді: не вживайте алкогольних напоїв – сп’яніння сприяє швидкій утраті тепла, в той же час викликає ілюзію тепла. Не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду.

Врешті-решт пам’ятайте, що найкращий спосіб вийти з неприємної ситуації – це до неї не потрапляти. Якщо ви не любите екстремальних відчуттів, то у великий мороз не виходьте з приміщення без потреби!

yaknezamerznyt

Начальник Володимирецького РС ГУ ДСНС України у Рівненській області

А. Муравинець


 

Tags: новини, урок безпеки