101 Володимирець

  • Головна
  • Новини
  • На Володимиреччині працівники Держслужби з НС перевірили, чи готові лісогосподарські підприємства до пожеж

На Володимиреччині працівники Держслужби з НС перевірили, чи готові лісогосподарські підприємства до пожеж

Спекотна погода, що невдовзі встановиться на території краю, створить загрозу виникнення пожеж у лісових масивах. Враховуючи красу нашого мальовничого поліського краю, його природу, то звісно відпочинок у лісі є популярним серед жителів району. Однак не всі громадяни дотримуються правил безпеки - як наслідок у лісах виникають пожежі, які здатні нанести великих та непоправних збитків природі і відповідно державі. З метою запобігання виникнення пожеж у лісових масивах, рятувальники на протязі 16-18 квітня здійснили перевірку готовності до пожежонебезпечного періоду лісогосподарських підприємств району та провели навчання по відпрацювання спільних дій під час гасіння лісових пожеж.

miniПід час проведення оцінки стану готовності лісогосподарських підприємств району, а саме ДП «Володимирецький лісгосп», ДП СЛАП «Володимирецький держспецлісгосп» та Білоозерського лісництва Рівненського природного заповідника особлива увага зверталася на організаційні заходи та плани щодо підготовки лісогосподарських підприємств до пожежонебезпечного періоду, організацію чергувань в лісгоспах та лісництвах; технічний стан техніки, яка залучається до гасінні пожеж та укомплектованість її пожежно – технічним обладнанням; наявність резерву паливо – мастильних матеріалів; організація роботи по улаштуванню мінералізованих смуг; узгодження маршрутів постійного патрулювання ділянок лісу, тощо.

lis 2Встановлено, що в лісогосподарських підприємствах району розроблені необхідні плани організаційно-технічних заходів щодо запобігання та боротьби з лісовими пожежами, видані накази про закріплення водіїв за пожежними автомобілями та про підготовку до початку пожежонебезпечного періоду. Також розроблені та затвердженні мобілізаційно-оперативні плани ліквідації пожеж у природних екосистемах та лісових масивах та в установленому порядку погоджено їх з територіальними підрозділами ДСНС України. Також здійснено підготовку пожежної та пристосованої для гасіння лісових масивів техніки, пожежні автомобілі укомплектовані пожежно-технічним обладнанням та шанцевим інструментом для боротьби з вогнем в лісах. У кожному лісгоспі та лісництві створені та укомплектовані необхідним реманентом пункти скупчення протипожежного інвентарю для гасіння лісових пожеж.

lis 4Крім того, 16 квітня було проведено практичне навчання щодо відпрацювання спільних дій під час гасіння лісових пожеж. Відповідно до тактичного задуму, в посушливий період відпочиваючі не загасили багаття, в результаті чого виникло загоряння нижнього шару в лісовому масиві біля смт. Володимирець. На місце події негайно було направлено черговий караул Державної пожежно-рятувальної частини № 11, пожежну автоцистерну, трактор з плугом та працівників ДП СЛАП «Володимирецький держспецлісгосп» з ранцевими вогнегасниками та шанцевим немеханізованим інструментом. Території охоплену полум’ям негайно обгорали, та локалізували місце пожежі. Вогнеборці провели оперативне розгортання від пожежної автоцистерни та спільно з працівниками держспецлісгоспу за допомогою ручних пожежних стволів ліквідували пожежу. Дії рятувальників та працівників ДП СЛАП «Володимирецький держспецлісгосп» були злагоджені, оперативні та тактично-правильні, що дало змогу швидко ліквідувати умовну пожежу. Загалом у тренуваннях було задіяні 4 одиниці пожежної та іншої техніки, 7 чоловік особового складу ДПРЧ-11 та 10 працівників держспецлісгоспу.

Такі навчання спрямовані на налагодження спільних дій та взаємодії в разі виникнення як лісових, так і торф’яних пожеж та ефективного їх гасіння. Адже тільки тісна взаємодія усіх оперативних служб дасть змогу уникнути великих матеріальних збитків через такі пожежі.

lostsn lostsn 1 lostsn 2
lostsn 7 lostsn 8 lostsn 12

Шановні громадяни! Аби запобігти виникненню пожеж у лісових масивах, рятувальники рекомендують дотримуватись правил протипожежної безпеки. Зокрема, не залишати розведене вогнище без нагляду, не розпалювати багаття ближче ніж за 50 метрів до хвойного та за 25 метрів до листяного лісу, не розкладайте багаття поблизу сухої трави. У разі запалення вогнища обов’язково треба спостерігати за полум’ям; залишаючи місце, де розводили багаття, його необхідно засипати землею, або залити водою. Також працівники Держслужби з надзвичайних ситуацій нагадують, що пожежу може спричинити заправка пальним автомобіля при працюючому двигуні, а також залишені на сонячній галявині пляшки чи уламки скла - фокусуючи сонячне проміння, вони здатні спрацювати як запалювальні лінзи. Якщо ви виявили в лісі незначне загоряння - спробуйте його негайно загасити за допомогою води, землі, або гілки листяного дерева, поки вогонь не розповсюдився на значну площу. Якщо ж пожежа стрімко поширюється, то негайно повідомте про це працівників лісу, або пожежно-рятувальну службу за номером 101.

Якщо ми будемо уважними та обережними, дотримуватися правил безпеки, то захистимо себе й природу від втрат! Тільки дбайливе, господарське ставлення до зелених «легенів» планети дозволить вільно, на повні груди дихати свіжим повітрям і нам, і нашим дітям, радіти затінку й красі лісів та парків, жити в квітучому світі, а не серед пустелі.