101 Володимирець

  • Головна
  • Новини
  • Рятувальники провели тактико-спеціальні навчання в районному будинку культури

Рятувальники провели тактико-спеціальні навчання в районному будинку культури

Вже за місяць наступить довгоочікуване свято - Новий рік, а за ним й Різдво Христове. Можна без перебільшення сказати, що ці зимові свята полюбляють як діти, так і дорослі. Але не всі вони знають, що святкова новорічна атмосфера не завжди несе тільки радість та веселощі, але й таїть у собі небезпеку.

У зв’язку з цим та з метою вдосконалення навичок особового складу рятувальників при ліквідації надзвичайних ситуацій на об’єктах з масовим перебуванням людей, відпрацювання взаємодії із адміністрацією даних об’єктів та з метою підняття рівня освіченості керівників цих об’єктів щодо підготовки та проведення новорічних та Різдвяних свят, працівниками служби порятунку Володимиреччини 30 листопада було проведено тактико-спеціальне навчання на базі районного будинку культури, що в смт. Володимирець.

У навчанні, крім рятувальників взяли участь: адміністрація даного об’єкта, директори будинків культури та завідуючі сільських клубів Володимирецького району та понад 450 учнів шкіл районів. Не випадково навчання були заплановані саме на 30 листопада, адже в цей день в будинку культури проходила вистава, тому зал був заповнений повністю, що дало змогу провести навчання в умовах наближених до реальних.

Навчання проходили в два етапи: теоретична та практична частина.

Лекція про основні вимоги та правила по безпечному святкуванню новорічних та Різдвяних святРозпочався захід із лекції, яку провели рятувальники, під час якої присутнім розповіли про основні вимоги та правила по безпечному святкуванню новорічних та Різдвяних свят. Фахівці ДСНС нагадали основні правила облаштування новорічних ялинок, розповіли як безпечно прикрасити "новорічну красуню" та вибрати безпечні гірлянди. Зокрема рятувальники застерегли присутніх, що в ніякому разі не можна вмикати несправні гірлянди, а хлопавки та петарди варто запускати тільки на відкритій місцевості та не тримати вдома святкової піротехніки; нагадали й щодо заборони декорування ялинки свічками чи легкозаймистими матеріалами. Також наголосили на суворому нагляді за дітками.

Особливу увагу під час розповіді приділили піротехнічним засобам. Так як більшість вважає, що справжнє свято не може обійтись без феєрверків, петард, салютів, наголосили на дотриманні правил, щоб не трапилося біди.

В ході практичної частини за тактичним задумом, у закладі внаслідок короткого замикання електромережі, сталась пожежа в актовій залі на першому поверсі. В результаті загорання виникла загроза життю людей, які знаходились в будівлі, а також розповсюдження пожежі на інші приміщення.

Рятувальники, які оперативно прибули на місце пригоди, організували евакуацію понад 450 людей з одночасним розгортанням сил і засобів для ліквідації пожежі. Під час гасіння умовної пожежі ланкою газодимозахисників в апаратах захисту органів дихання та зору, в приміщенні глядацького залу було виявлено неповнолітнього хлопчика, якого рятувальники швидко евакуювали на свіже повітря та передали до рук працівників швидкої медичної допомоги.

Внаслідок злагоджених та оперативних дій вогнеборців умовна пожежа була швидко ліквідована, вогонь не встиг поширитися за межі осередку виникнення.

Загалом, за словами керівника навчань заступника начальника загону – начальника ДПРЧ-11 ГУ ДСНС в області Василя Силіна, навчання пройшли успішно. Була повна взаємодія з керівництвом та персоналом об’єкту,  виконано поставлене завдання та доведено свою готовність діяти за призначенням.

Оперативне розгортання відділення

Евакуація відвідувачів

Проведення розвідки під час умовної пожежі

Рятувальники ДПРЧ-11 після проведення навчання

Володимирецький районний сектор ГУ ДСНС України у Рівненській області


 

Tags: навчання