101 Володимирець

  • Головна
  • Новини
  • Паління у нетверезому стані - одна з найпоширеніших причин виникнення пожеж

Паління у нетверезому стані - одна з найпоширеніших причин виникнення пожеж

Стан, який склався сьогодні з пожежами, свідчить про наявність складних проблем в протипожежному захисті житлового сектору. В Україні щодоби виникає більше 100 пожеж, на яких в середньому гине 5 чоловік. Аналіз свідчить, що найбільша кількість пожеж, біля 75 %, виникають саме у житлі.

Насичення приватних домівок громадян різноманітними газовими, електропобутовими приладами і хімічними препаратами представляє значну небезпеку виникнення пожежі в житловому секторі, у разі навіть найменшого порушення встановлених правил пожежної безпеки. В той же час досвід показує, що населення часто порушує ці правила, не приділяючи їм належної уваги або просто тому, що не знає їх. Це призводить до того, що у житлових будинках пожежі виникають значно частіше, ніж у громадських або виробничих будівлях.

В'їжджаючи у новий будинок чи квартиру, кожний мешканець бере на себе зобов'язання дотримуватись правил користування житловими приміщеннями, у тому числі виконувати правила пожежної безпеки. Але аналіз причин пожеж показує, що винуватцями більшості з них є самі мешканці, які зневажають елементарними правилами пожежної безпеки: необережно поводяться з вогнем під час паління, користування приладами освітлення з відкритим полум'ям (гасовими лампами, ліхтарями, свічками, факелами тощо.), що особливо небезпечно для горищних приміщень, коридорів (сіней), комор і різних господарських будівель.

Пожежі, викликані непогашеною цигаркою або сигаретою, є найбільш розповсюдженими, у більшій мірі, ніж може здатися на перший погляд.

Куріння в ліжку

Більшість пожеж, спричинених курінням, пов'язана з курінням у нетверезому стані у ліжку. Пияцтво розкладаюче діє на особистість людини, призводить до моральних і матеріальних збитків оточуючим, всьому суспільству загалом. Всі випадки пожеж від куріння у ліжку схожі один на другий: п'яна людина, що палить, засинає, цигарка падає і від неї спочатку загорається постіль, а потім меблі у квартирі.

З початку року на території Володимирецького району виникло 75 пожеж, на яких було виявлено загиблими двох людей. В обох випадках причиною пожеж було куріння в нетверезому стані. Трагічні випадки були допущені у селах Озерці та Берестівка.

Володимирецький районний сектор ГУ ДСНС в області вкотре звертається до населення: паління в нетверезому стані призводить до пожеж, під час яких пошкоджується майно, травмуються і гинуть люди. Заядлі курці, нехтуючи своїм життям, наражають на небезпеку й оточуючих.

Закликаємо: цінуйте своє здоров’я та життя! Недбале ставлення людей до власної безпеки – стає причиною значної кількості пожеж!

Начальник Володимирецького РС ГУ ДСНС України у Рівненській області

А. Муравинець

Tags: новини, урок безпеки