101 Володимирець

  • Головна
  • Новини
  • Рятувальники та працівники НМЦ ЦЗ та БЖД області провели для керівників навчальних закладів лекцію з питань пожежної безпеки та цивільного захисту

Рятувальники та працівники НМЦ ЦЗ та БЖД області провели для керівників навчальних закладів лекцію з питань пожежної безпеки та цивільного захисту

29 вересня в управлінні освіти, молоді та спорту Володимирецької РДА відбулася нарада з керівниками навчальних закладів району. Користуючись нагодою начальник Володимирецького районного сектору ГУ ДСНС України у Рівненській області Андрій Муравинець та представник Кузнецовських міських курсів 3 категорії НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області Валерій Касянчук провели для освітян лекцію по пожежній безпеці та цивільному захисту.

Дотримання правил пожежної та техногенної безпеки в закладах освіти це без перебільшення дуже важливий напрям роботи до якого потрібно ставитися з відповідальністю та вимогливістю, адже пожежа в школі чи в дитячому садочку завжди дуже небезпечна, бо там може одночасно перебувати велика кількість дітей. А судячи з сумної статистики організація роботи по даному напрямку з боку керівництва навчальних закладів є недостатньою. При здійсненні перевірок відповідними наглядовими органами виявляються ряд недоліків. Щороку в нашій країні через різні порушення протипожежного режиму виникають пожежі в навчальних закладах. На щастя в останні роки на території Володимирецького району таких випадків не зареєстровано. Але це не повинно притупляти пильності. Потрібно старанно та своєчасно усувати виявлені порушення та недоліки, цим же виключити будь-яку можливість виникнення пожежі.

3Начальник Володимирецького районного сектору ГУ ДСНС України у Рівненській області Андрій Муравинець під час свого виступу звернув увагу присутніх на дотриманні правил пожежної та техногенної безпеки на об’єктах освіти і порядку дій при виникненні пожежі.

Особлива увага також приділялась забезпеченню приміщень первинними засобами пожежогасіння, вчасному технічному обслуговуванні наявних вогнегасників, стану автоматичної пожежної сигналізації, протипожежного водопостачання, наявності вогнезахисної обробки дерев’яних конструкцій, інструкцій з питань пожежної безпеки, планів евакуації, виконанню та дотриманню інших вимог, норм та правил пожежної й техногенної безпеки на даних об’єктах.

Окремо керівникам навчальних закладів було наголошено на необхідності проведення серед школярів широкомасштабної інформаційно-роз’яснювальної роботи. Учні повинні знати про низку небезпек, які їх оточують, бути готовими самостійно й свідомо протистояти надзвичайним ситуаціям різного характеру та оволодіти навичками здорового способу життя та безпечної поведінки.

«Потрібно зробити все можливе, аби життя наших дітей було безпечним. Варто пам’ятати, що безпека дитини – справа дорослих. І ставитися до цього потрібно серйозно» - зазначив наприкінці виступу начальник Володимирецького РС ГУ ДСНС у Рівненській області Андрій Муравинець.

5В свою чергу майстер виробничого навчання Кузнецовських міських курсів Валерій Касянчук розповів присутнім про порядок планування, організації та проведення спеціальних об’єктових навчань і тренувань з питань цивільного захисту. Освітянам було роз’яснено згідно яких діючих нормативних документів організовується та проводиться навчання з персоналом з питань цивільного захисту.

Увагу присутніх було звернуто на важливості проведення спеціальних об’єктових навчань і тренувань, як теоретично, так і практично. Адже теорія завжди засвоюється краще, якщо її відпрацьовувати практично. До того ж дані навчання повинні проводитися на різні надзвичайні ситуації, і це не лише наприклад пожежа, а й розлив ртуті, чи дії в разі аварії на АЕС та ін. Адже як показує досвід, не всі дорослі громадяни мають хоча б уявлення як діяти в тій чи іншій надзвичайній ситуації. Окремо присутнім було роз’яснено, які документи повинні складатися до і після даних навчань, оскільки до них потрібно готуватися, адже якісна підготовка дає можливість і якісно їх провести.

«Проведення спеціальних об’єктових навчань та тренувань, протипожежних та протиаварійних тренувань дуже важливий напрям роботи, адже від обізнаності персоналу, їх дій в тій чи іншій ситуації напряму залежить їхня безпека та безпека інших громадян, наслідки НС та швидка їх ліквідація, тощо. Крім того їх проведення дає можливість виявити та усунути недоліки, адже це дає змогу підготувати персонал до дій в умовах реальної НС, коли наслідки чиєїсь помилки можуть призвести до непоправного» - зазначив майстер виробничого навчання Кузнецовських міських курсів 3 категорії НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області Валерій Касянчук.

Наприкінці лекції всі присутні мали змогу отримати консультації від фахівців щодо забезпечення пожежної безпеки на об’єктах, організації і проведення навчання з питань цивільного захисту, а також мали змогу отримати відповіді на інші питання, які їх цікавили.

Володимирецький РС ГУ ДСНС у Рівненській області