101 Володимирець

В районі за сім днів - сім пожеж

З початку 2016 року на території Володимирецького району зареєстровано 72 пожежі. Прямі збитки від них сягнули майже 2 млн. 380 тис. грн., побічні – понад 3 млн. 165 тис. грн. Внаслідок пожеж знищено, або пошкоджено 17 житлових будинків, 42 інші будівлі та споруди, 5 одиниць транспорту, понад 86 тон грубих кормів. За вказаний період на пожежах виявлено 2 загиблих громадян, 1 особа була травмована. Майже всі пожежі сталися в житловому секторі.

З початку року пожежно-рятувальними підрозділами району під час ліквідації пожеж врятовано 58 будівель та споруд, а також іншого майна на загальну суму майже 2 млн. 220 тис. грн.

Наслідки пожежі у с. ВоронкиЗокрема за період з 16 по 22 вересня в районі було зареєстровано 7 пожеж, внаслідок яких знищено чи пошкоджено 4 будівлі, 11 тон кормів. На щастя постраждалих внаслідок пожеж не було. Орієнтовні збитки завдані внаслідок даних пожеж склали понад 320 тис. грн. Причинами пожеж стали: в чотирьох випадках необережне поводження з вогнем, в двох випадках коротке замикання електромережі та в одному випадку від пічного опалення. В тому числі двічі пожежно-рятувальні підрозділи ліквідовували пожежі в екосистемах.

У зв’язку зі стрімким збільшенням кількості пожеж в районі рятувальники закликають громадян бути вкрай обережними при поводженні з вогнем та суворо дотримуватися правил пожежної безпеки. Нехтування громадянами простих правил призводить до знищення роками нажитого майна, а іноді і до травмування людини, і навіть до загибелі. Дбайте про належний протипожежний стан власних помешкань та дотримуйтесь елементарних правил пожежної безпеки в побуті, щоб уберегти свою оселю та майно від вогню.

Після пожежі магазин в с. СуховоляКрім того закликаємо громадян не практикувати очищення своїх господарств та присадибних ділянок від сухої трави, бадилля та інших рослинних залишків шляхом випалювання. Адже часто це є причиною загоряння сухої трави в полі, поширення на ліс чи житловий сектор.

В поточному році пожежно-рятувальними підрозділами району було здійснено 11 виїздів на гасіння пожеж в природних екосистемах. Також спалювання рослинних залишків сприяє забрудненню повітря, яким ми дихаємо. В останні роки більшість населених пунктів району через це тижнями дихає шкідливим димом. І практика минулих років для деяких громадян не є повчальною, адже легше спалити ніж вивезти.

Пам’ятайте: в разі виникнення пожежі негайно телефонуйте в Службу порятунку за номером «101», або «112»!

 

Начальник Володимирецького РС ГУ ДСНС України у Рівненській області

А.Муравинець