101 Володимирець

  • Головна
  • Новини
  • Через випалювання сухої трави згоріло 4 господарчі будівлі в селі Олізарка, житловий будинок вогнеборці врятували

Через випалювання сухої трави згоріло 4 господарчі будівлі в селі Олізарка, житловий будинок вогнеборці врятували

     В березня місяці у Володимирецькому районі зареєстровано 8 пожеж в житловому секторі через необережне поводження з вогнем під час випалювання сухої трави. Збитки склали майже 90 тис грн. Не зважаючи на перестороги рятувальників Служби порятунку, селяни продовжують у такий спосіб звільняти земельні паї та власні господарства від торішньої сухої рослинності та усілякого непотребу, тим самим через власну безпечність не задумуючись, що вогонь може перекинутися на будівлі та завдати значних збитків, знищуючи роками нажите майно.

olizarka1    Так, 25 березня до пожежно-рятувальної служби району за номером 101 надійшло повідомлення про пожежу в селі Олізарка, Володимирецького району. За вказаною адресою негайно виїхав черговий караул 5-го державного пожежно-рятувального поста смт.Рафалівка. По прибуттю було встановлено, що горять господарчі будівлі в приватному господарстві. Вогонь впритул підібрався до дерев'яного житлового будинку. Рятувальники, провівши оперативне розгортання подали на гасіння пожежі водяний ствол. Розповсюдження вогню було локалізовано, що власне дало змогу врятувати від знищення житловий будинок. Господарчі споруди ж на той час вже повністю були охоплені вогнем, відтак і були дощенту знищені. Згодом пожежу остаточно загасили. Загиблих та травмованих немає. Обсяги завданих збитків з'ясовуються. Вогнем було знищено чотири допоміжні споруди житлового сектору: дерев'яна літня кухня, крита листовим металом, розмірами 5х4м., дерев'яна господарська будівля, крита листовим металом, розмірами 5х4м., дерев'яна господарська будівля, крита шифером, розмірами 15х6м., льох, критий шифером, розмірами 4х3м. Житловий будинок від знищення вогнеборцям вдалося вчасно врятувати.
olizarka2    Як стало відомо згодом, власника на той час в даному господарстві не було. Загоряння помітили сусіди, будинок яких знаходиться десь за 100 м. від місця події, коли вже горіли будівлі. До того часу на маленькі вогники палаючої трави, яка горіла поблизу на полі ніхто не зважав. Відтак пізнє виявлення пожежі і дало змогу вогню поширитися на дерев'яні будівлі та нанести збитків власнику. Біля даного господарства, та на полі поблизу всюди була випалена трава. Отже, ймовірно через необережне поводження з вогнем під час випалювання сухої трави і сталася дана пожежа.
olizarka3    Володимирецький районний сектор ГУ ДСНС України у Рівненській області вкотре звертається до жителів Володимиреччини та застерігає про небезпеку спалювання сухої трави. Адже безпечність та легковажність, які супроводжують бажання в такий спосіб звільнити свої господарства від непотрібної сухої рослинності можуть стати наслідком знищення вогнем роками набутого майна, а іноді й залишити без даху над головою. Варто також пам'ятати, що суха торішня трава легко займається від недбало викинутого сірника або недопалка, а полум'я швидко розповсюджується на значні території.
    В тому ж разі, якщо ви помітили невелике загоряння трави в полі, або поблизу приватних господарств, чи лісу намагайтеся загасити його самі. Іноді досить просто затоптати полум'я. Адже легше відразу загасити невеличкий осередок займання, ніж потім залучаючи численні пожежно-рятувальні підрозділи для гасіння пожежі в житловому секторі чи лісі. В гіршому ж разі ціною випаленого поля може стати й людське життя.