101 Володимирець

Африканська чума свиней на Володимиреччині

19 серпня в одному з населених пунктів Володимирецького району офіційно підтверджено захворювання свійських свиней на африканську чуму, яка відома тим, що вакцини проти неї не існує та відзначається високою смертністю тварин. Так, напередодні 18 серпня в державну службу ветеринарної медицини Володимирецького району надійшло повідомлення про захворювання свиней в с. Озеро Володимирецького району.

img230804Оперативна група спеціалістів управління Держпродспоживслужби, районної державної лікарні та лабораторії ветмедицини терміново виїхала в даний населений пункт, де було встановлено, що в одному з приватних господарств захворіла свиня, яку цього ж дня дорізали. Від дорізаної свині відібрано біоматеріал для дослідження на АЧС та направлено в Державний науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики та ветсанекспертизи м. Київ.

19 серпня встановлено захворювання на АЧС. Крім того в ході подворових обходів було встановлено, що в ще одному господарстві 14 серпня був подібний випадок, коли свиню, яка захворіла дорізали. 18 серпня в цьому ж господарстві загинув кабан, якого було обсипано хлорним вапном та закопано. Від загинувшого кабана відібрано патматеріал та направлено в Державний науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики та ветсанекспертизи м. Київ, для дослідження на АЧС. 19.08.16 року встановлено захворювання на АЧС.

WP 20160820 049У зв’язку з цими подіями 20 серпня під керівництвом голови Володимирецької РДА Володимира Хоружого та за участю начальника головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області Володимира Лазарчука відбулося засідання районної протиепізоотичної комісії. Її рішенням в екстреному порядку впроваджено карантин у зоні локалізації хвороби (с. Озеро) та затверджено план заходів щодо ліквідації і недопущення розповсюдження АЧС у районі. В обов’язках створених протиепізоотичних формувань – подвірні обходи домогосподарств, детальний облік наявних у них свиней, безкровне гуманне усипляння тварин за рішенням ветфахівців і дезінфекція приміщень, де вони утримувалися.

Рятувальники Володимирецького району були залучені до складу груп, які здійснювали подворові обходи та за рішенням ветфахівців вилучали свиней для подальшого їх знищення у спеціально відведених місцях. В ході проведення даних заходів, впродовж 20-23 серпня здійснено обхід 438 господарств, вилучено 61 тварину загальною вагою 3868 кг., яких спалено у віддаленому місці.

Щоб локалізувати спалах даного захворювання на виїздах з села встановлено два ветеринарно-поліцейських блокпости.

Усім мешканцям краю фахівці радять термічно обробляти їжу, яка готується для свиней. А ще – не заходити у хлів  у тому ж взутті, в якому ходили по лісу,знищувати мух, не вивозити свинину за межі села і району. А також дотримуватися інших рекомендацій ветфахівців.

1

234А.Муравинець

Начальник Володимирецького РС ГУ ДСНС України у Рівненській області