101 Володимирець

3 серпня у Володимирецькому районі сталося дві пожежі

З початку 2016 року у Володимирецькому районі зафіксовано 48 пожеж, внаслідок яких знищено або пошкоджено 13 житлових будинків, 32 інші будівлі та споруди, 4 одиниці транспорту, понад 64 тони грубих кормів. На пожежах виявлено 2 загиблих громадян. Внаслідок пожеж завдано прямих збитків на суму понад півтора мільйони гривень. Пожежно-рятувальними підрозділами району під час ліквідації пожеж врятовано 52 будівлі та споруди, а також майна на суму понад 1,53 млн. грн.

Зокрема 3 серпня в районі в різницю трохи більше 1 годину виникло дві пожежі в с. Острів та с. Більська Воля, Володимирецького району.

3Цього дня об 14:10 за номером «101» надійшло повідомлення про пожежу в с. Острів, Володимирецького району. Для її ліквідації було залучено черговий та резервний караули рятувальників з смт. Рафалівка, а також пожежний автомобіль Рафалівського лісництва ДП ДЛГ. Горіло дві господарські будівлі відразу у двох господарствах. Вогонь на момент прибуття рятувальників встиг набрати сили.

Крім того горіли і стоги з сіном та соломою, які були розміщені впритул і до одної і до другої будівлі. Через щільну забудову, існувала реальна загроза поширення вогню на інші будівлі та споруди в обох приватних господарствах. Локалізувати пожежу вдалося об 14:36, чим вдалося запобігти поширенню вогню на більшу площу, що могло б завдати більших збитків. Остаточно пожежу було ліквідовано об 18:00. Постраждалих на щастя немає. Внаслідок пожежі знищено дах та перекриття обох господарських будівель, орієнтовно 4т. сіна та 2т. соломи, майно. Для її ліквідації було залучено 3 одиниці пожежної техніки та 8 чол. особового складу.

2В той час коли рятувальники 5-го державного пожежно-рятувального поста смт. Рафалівка були на ліквідації пожежі в с. Острів, об 15:20 надійшло повідомлення про пожежу в с. Більська Воля. На щастя в даному населеному пункті вже кілька років існує своя місцева пожежна команда. Відтак для ліквідації пожежі її і було направлено. До того, як пожежу вдалося загасити вогонь встиг знищити дах та перекриття господарської будівлі, орієнтовно 4т. сіна та 2т. соломи. Завдяки власній місцевій пожежній охороні в цьому населеному пункті, вдалося попередити перекидання вогню на сусідню будівлю, а також від повного знищення вогнем вдалося врятувати будівлю, в якій власне і виникла пожежа.

В обох випадках обставини події, збитки та остаточні причини виникнення пожеж з’ясовують фахівці.

Рятувальники Державної служби України з надзвичайних ситуацій вкотре закликають мешканців краю дбати про належний протипожежний стан власних помешкань та дотримуватись елементарних правил пожежної безпеки в побуті, щоб уберегти свою оселю та майно від вогню. Дотримуйтесь протипожежних розривів між будівлями та спорудами, а також при складуванні сіна та соломи, адже саме цей фактор в більшості випадків сприяє стрімкому поширенню пожежі, та відповідно збільшенню збитків. Систематично проводьте профілактичний ремонт електромережі, дотримуйтесь правил пожежної безпеки при їх монтажі та експлуатації.

В середньому, щороку, третина всіх пожеж в районі стається саме через коротке замикання електромережі. Дотримуйтесь правил пожежної безпеки при експлуатації саморобних пічок-буржуйок (в цей період року пожежі по даній причині частішають). Виховуйте у своїх малолітніх дітей культуру безпечної поведінки при поводженні з вогнем, електроприладами, тощо. В період літніх канікул, коли у дітей багато вільного часу, випадки пожеж від дитячих пустощів з вогнем не рідкість. Крім того, закликаємо всіх суворо дотримуватися правил пожежної безпеки в природних екосистемах, адже в більшості випадків пожежі в них трапляються саме через «людський фактор». Торік в області через пожежі в екосистемах, які перекинулися на житловий сектор згоріло 52 будівлі та споруди.

Пам’ятайте: коли виникла пожежа, негайно телефонуйте в Службу порятунку за номером «101»!

2

4

6

А.Муравинець

Начальник Володимирецького РС ГУ ДСНС України у Рівненській області