101 Володимирець

  • Головна
  • Новини
  • Рятувальники тренувалися гасити умовну пожежу на об’єкті медицини

Рятувальники тренувалися гасити умовну пожежу на об’єкті медицини

14 липня Володимирецькими рятувальниками 11-ої державної пожежно-рятувальної частини проведено тактико-спеціальні навчання з ліквідації пожежі та проведення рятувальних робіт на дитяче відділення КЗ «Володимирецька ЦРЛ». Профілактика пожежної та техногенної безпеки в закладах охорони здоров’я є однією із важливих складових. Адже, кожного дня на таких об’єктах перебувають десятки людей.

aЗахистити їх від виникнення надзвичайних подій та ситуацій можуть лише керівники таких закладів, завдяки яким повинні дотримуватися всі необхідні правила безпеки у закладі. Складність ліквідації надзвичайних ситуацій, в тому числі і гасіння пожеж на таких об’єктах може полягати у неправильній евакуації людей, що може створити паніку, а також велика кількість горючих матеріалів, електричних приладів й наявність небезпечних препаратів, які у своєму складі мають сполуки, що при випаровуванні можуть утворювати небезпечні газоповітряні концентрації, які спричиняють важкі отруєння органів дихання.

У зв’язку з цим рятувальниками систематично організовуються даного роду навчання, щоб відпрацювати злагодженість дій між медперсоналом та особовим складом пожежно-рятувального підрозділу щодо евакуації людей, матеріальних цінностей, а також ліквідації надзвичайних ситуацій та гасіння пожеж.

bЗа тактичним задумом навчань, умовна пожежа виникла в одному із приміщень дитячого відділення лікарні. Рятувальники прибули на місце виклику у складі чергового караулу на пожежній автоцистерні. По прибуттю ними було встановлено, що пожежа виникла в одному з приміщень на 1 поверсі, енергопостачання будівлі припинено, проведено евакуацію працівників медперсоналу та пацієнтів, в будівлі можливе перебування однієї особи в задимленому середовищі. Площа умовної пожежі близько 49 м.кв.

Рятувальники, встановивши пожежну автоцистерну на пожежну водойму, забезпечили безперебійну подачу води для гасіння пожежі, та в складі ланки газодимозахисної служби подали на гасіння пожежі та рятування потерпілого водяний ствол. Із небезпечної зони на свіже повітря швидко було доставлено потерпілого. Особовий склад чергового караулу вогнеборців діяв чітко та злагоджено, завдяки чому умовний потерпілий був врятований, а умовна пожежа була успішно ліквідована.

cПід час навчань, рятувальники провели вивчення оперативно-тактичної характеристики будівлі дитячого відділення КЗ «Володимирецька ЦРЛ», особливості зовнішнього протипожежного водопостачання і забезпечення пожежної безпеки на об’єкті. Також були відпрацьовані дії бійців ДСНС в організації та проведенні пошуково-рятувальних робіт, дотриманні особовим складом правил безпеки праці.

Після завершення навчань рятувальники провели для медперсоналу практичне заняття щодо дій в разі виникнення пожежі, а також продемонстрували як правильно користуватися вогнегасником. Адже кожен громадянин повинен знати як в разі потреби застосовувати вогнегасник та вміти на практиці правильно ним користуватися.

e

Підводячи підсумки заступник начальника ДПРЧ-11 ДПРЗ-6 ГУ ДСНС старший лейтенант служби цивільного захисту Володимир Рицький зазначив: «Під час проведення таких навчань особовий склад рятувальників має змогу практично ознайомитися з оперативно-тактичними характеристиками будівлі, особливостями зовнішнього і внутрішнього протипожежного водопостачання і забезпечення пожежної безпеки на об’єкті. Це дозволить їм в умовах реальної пожежі діяти більш ефективно та швидко. В цілому мета навчань була досягнута».

f

h

k

Начальник Володимирецького РС ГУ ДСНС України у Рівненській області

А. Муравинець