101 Володимирець

  • Головна
  • Новини
  • За останній тиждень в районі сталося 4 пожежі. (Відео, фото)

За останній тиждень в районі сталося 4 пожежі. (Відео, фото)

З початку 2016 року на території Володимирецького району зареєстровано 38 пожеж. Прямі збитки від них сягнули понад 1 млн. 100 тис. грн., побічні – понад півтора мільйони гривень. Внаслідок пожеж знищено, або пошкоджено 10 житлових будинків, 24 інших будівель та споруд, 2 одиниці автотранспорту. За вказаний період на пожежах виявлено 2 загиблих громадян.

Майже всі пожежі сталися в житловому секторі. З початку року пожежно-рятувальними підрозділами району на пожежах врятовано 36 будівель та споруд, а також іншого майна на загальну суму орієнтовно 1 млн. 130 тис. грн.

Зокрема за період з 29 червня по 05 липня в районі зафіксовано 4 пожежі.

129 червня о 15:51 в с.В.Цепцевичі виникла пожежа в господарській будівлі, внаслідок якої було знищено перекриття та дах господарської будівлі, близько 5 т. соломи та 7 т. сіна. Завдяки наявності в даному населеному пункті свого підрозділу місцевої пожежної охорони вдалося вчасно локалізувати пожежу та не допустити поширення вогню на поруч розташовані інші будівлі та споруди. Розповсюдженню пожежі сприяло порушення правил пожежної безпеки, а саме: стоги із сіном та соломою були розміщені менше ніж за 10 м., згідно правил, до будівель і споруд. Ймовірна причина пожежі – необережне поводження з вогнем. Враховуючи даний випадок рятувальники звертаються до громадян дотримуватися протипожежних розривів під час розміщення стогів із грубими кормами.


 

6Цього ж дня об 16:04 виникла пожежа в приватному господарстві в господарській споруді в с.Суховоля. Зважаючи на те, що будівля була дерев’яна, та ще й з сіном та сухими дровима всередині, то вогонь за лічені хвилини швидко поширився по всій будівлі. Відтак рятувальникам вдалося лише не допустити перекидання пожежі на сусідні будівлі. Вкрай ускладнювало гасіння відсутність поблизу доступних вододжерел. Відтак воду для гасіння доводилося доставляти шляхом підвозу, що ускладнювало гасіння. Власницю господарства, яка намагалася самотужки загасити вогонь сусіди вчасно вивели з небезпечної зони, до якої вона в паніці наблизилася на небезпечну відстань. Внаслідок пожежі було знищено господарську будівлю, близько 2т. сіна, 15 м.куб. сухих дров, та майно, яке було в будівлі. Ймовірна причина пожежі – необережне поводження з вогнем.


403 липня об 15:30 сталася пожежа в с.Степангород. Горіла надвірна будівля в одному з приватних господарств. Внаслідок пожежі знищено покриття та перекриття будівлі, пошкоджено близько 3т. сіна. Ймовірна причина пожежі – розряд блискавки. В даному населеному пункті хоч і є свій пожежний автомобіль, проте своя місцева пожежна команда місцевою владою досі належним чином не оформлена. На щастя наявність пожежного автомобіля в с.Степангород зіграло свою вирішальну роль – поширення вогню на сусідні будівлі не було допущено, чим власне вдалося запобігти збільшенню збитків.


304 липня вночі об 03:11 в с.Озеро горіла надвірна будівля в приватному господарстві. До прибуття рятувальників сусіди намагалися загасити вогонь самотужки. Остаточно ж ліквідували пожежу рятувальники, яких за номером 101 викликав сусід, який і виявив пожежу. Від повного знищення будівлю вдалося врятувати. Вогонь встиг знищити частину покриття та перекриття будівлі, а також близько 0,1 т. сіна. Обставини події та остаточна причина виникнення пожежі на разі з’ясовується.

 


         На щастя ні загиблих, ні травмованих внаслідок даних пожеж немає.

 

Рятувальники Державної служби України з надзвичайних ситуацій вкотре закликають мешканців краю дбати про належний протипожежний стан власних помешкань та дотримуватись елементарних правил пожежної безпеки в побуті, щоб уберегти свою оселю та майно від вогню. В тому ж разі, коли пожежа виникла, негайно телефонуйте в Службу порятунку за номером «101 »!

 

Начальник Володимирецького РС ГУ ДСНС України у Рівненській області

А.Муравинець