101 Володимирець

  • Головна
  • Новини
  • Рятувальники закликають громадян дотримуватися правил безпеки під час пожежонебезпечного періоду!

Рятувальники закликають громадян дотримуватися правил безпеки під час пожежонебезпечного періоду!

За прогнозами Укргідрометцентру, найближчим часом в нашому краї переважатиме спекотна, посушлива погода. Таким чином у Володимирецькому районі рівень пожежної небезпеки сягне максимальних позначок - 4-5 класу. Саме тому рятувальники Державної служби України з надзвичайних ситуацій звертаються до громадян з проханням не провокувати пожежі у екосистемах, лісових масивах та дотримуватися елементарних правил безпеки під час відпочинку на природі.

630 400 1441291971 7332В поточному році як на Рівненщині, так і окремо по Володимирецькому району вже фіксуються пожежі в природних екосистемах. Найчастіше вони виникають в результаті людської недбалості, неуважності, а іноді і через зумисний підпал.

Шановні громадяни! Не будьте байдужими, якщо помітили дим, тління, або слабкий вогонь! Зверніть увагу – загасити займання трави поблизу житлового сектору, в полі, чи сухої підстилки в лісі на самому початку легко – просто вилити відро води, або закидати землею. В протилежному випадку ціною людської байдужості може стати знищений багаторічний ліс, значна шкода завдасться екології, пожежа може перекинутися на житловий сектор, збитків зазнає сільське господарство, а іноді вогонь може забрати і життя.

Всі ми пам’ятаємо, що в минулі роки через торф’яні пожежі в диму було чи не пів області, в тому числі і значна територія Володимирецького району. Інформація про загоряння торфополів до пожежно-рятувальної служби та влади району надходила лише тоді, коли дим оповивав населений пункт, його площа вираховувалася в гектарах, а через суху спекотну погоду більшість штучних та природних вододжерел були висушені. Відтак про ефективне гасіння таких пожеж і говорити не доводилося.

1439461337 3802Майже завжди виникала проблема в залученні до гасіння населення. Більшість людей помилково думає, що торф’яні пожежі це не їхні проблеми, будуть нарікати на владу, та дихати отруйним димом. А починають діяти тільки тоді, коли вогонь підходить до їх поля чи хати. На той час пожежа набуває значних масштабів і приборкати її набагато важче.

Тому всі ми повинні розуміти, що на початковій стадії горіння торф’яної, лісової, чи іншої пожежі в екосистемах набагато легше мобілізувавши техніку та населення, організовано приступити до її гасіння.

Володимирецький районний сектор Головного управління Держслужби з надзвичайних ситуацій у Рівненській області закликає голів сільських, селищних рад району проводити відповідну роз’яснювальну роботу серед населення про обов’язковість дотримання правил пожежної безпеки та небезпеку спалювання сухої трави та сміття на територіях торфополів в лісових масивах, або поблизу них, адже саме вони в більшості випадків стають причиною масштабних пожеж. Згідно статистики, 90% пожеж в екосистемах виникають внаслідок «людського фактору». Коли ж виявлено навіть невеликі займання потрібно відразу згуртовувати людей та приступати до гасіння всіма можливими засобами.

Шановні громадяни! Варто пам'ятати, що порушення правил пожежної безпеки несе загрозу навколишньому середовищу і становить небезпеку для життя людей.

Протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:

  • розведення багаття у лісі та лісопосадках, крім тих, що пов’язані з технологічними вимогами лісогосподарських заходів у спеціально передбачених для цього місцях;
  • заїзд на територію лісового фонду (крім транзитних шляхів) транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються для лісогосподарської мети;
  • палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники, недопалки;
  • залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом, або іншими горючими речовинами ганчір’я;
  • заправляти у лісі, лісопосадках паливні баки під час роботи двигуна;
  • випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду, сільськогосподарських угіддях, а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо примикають до лісу.

Якщо ви помітили займання в лісах, посадках, полях та на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером «101».

Пам’ятайте: тільки свідома поведінка і суворе дотримання правил пожежної безпеки допоможе уникнути виникнення пожеж та надзвичайних ситуацій.


 А. Муравинець

Начальник Володимирецького РС ГУ ДСНС України у Рівненській області
В.Ткач
Головний лісничий ДП СЛАП «Володимирецький держспецлісгосп»