101 Володимирець

  • Головна
  • Новини
  • Смертельна знахідка: від вибуху невідомого боєприпасу на Радивилівщині загинула людина, ще двоє в реанімації

Смертельна знахідка: від вибуху невідомого боєприпасу на Радивилівщині загинула людина, ще двоє в реанімації

Трагедія сталася 1 червня в Радивилівському районі між селами Баранне та Срібне. Троє чоловіки в лісовому масиві знайшли невідомий боєприпас. Замість того, щоб негайно повідомити про вибухонебезпечну знахідку в поліцію та до Служби порятунку вони спробували його демонтувати. В результаті їх дій боєприпас і вибухнув.

Один чоловік загинув на місці події відразу, ще двоє потрапили до реанімаційного відділення місцевої районної лікарні. Життю 26-річного та 50-річного жителів села Крупець наразі нічого не загрожує. Особу загиблого поки що встановлюють.

У зв’язку з цим працівники Держслужби з надзвичайних ситуацій вкотре закликають громадян бути вкрай обережними при виявленні підозрілих предметів зовні схожих на застарілі боєприпаси. Ні в якому разі не намагатися їх розібрати, кидати у вогонь чи навіть торкатися. При виявленні вибухонебезпечних предметів потрібно негайно зупинитися, запам’ятати місце небезпечної знахідки, відійти якомога далі, та повідомити про це рятувальників за номером 101, або до поліції за номером 102. Також бажано до часу прибуття до місця події представників органів влади подбати, аби місце знахідки охоронялося, аби виявлений вами вибухонебезпечний предмет не став, скажімо, знахідкою дітей, або людей менш освічених.

Пам’ятайте, що знешкоджувати вибухонебезпечні предмети мають тільки спеціально підготовлені фахівці піротехнічних груп, які пройшли фахову підготовку та мають навички роботи з „небезпечними знахідками”.

На Володимиреччині з кожним роком громадяни все частіше виявляють на присадибних ділянках різного роду вибухонебезпечні предмети. Особливо це відноситься до населених пунктів, які розташовані біля залізничної дороги неподалік с. М.Жолудськ. Саме поблизу даного населеного пункту небезпечні артефакти Другої світової знаходять майже щороку вже на протязі не одного десятиліття. У роки війни тут розбомбили радянський ешелон із боєприпасами, тож подібні знахідки для місцевих жителів не дивина. Крім того час від часу вибухонебезпечні предмети громадяни виявляють і в інших населених пунктах району. І це не лише боєприпаси часів Другої світової війни, а й з І-ої світової війни.

Довідково: всього за 2015 рік на території Володимирецького району виявлено та знешкоджено 300 одиниць (!) вибухонебезпечних предметів. З них, на виконання "Обласної програми запобігання виникненню надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та захисту населення і території у разі їх виникнення на 2013-2017 роки», в період з 28.09.2015р. по 23.10.2015р. піротехніками аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС у Рівненській області було проведено роботи по очищенню території біля села Малий Жолудськ Володимирецького району на площі 5 га від боєприпасів та інших вибухонебезпечних предметів та приведено її у безпечний стан. Загалом тоді було виявлено та знешкоджено 265 вибухонебезпечних предметів.

VNP

VNP riznovudu


А.Муравинець

Начальник Володимирецького РС ГУ ДСНС в області