101 Володимирець

Увага! Літні канікули!

Майже завершився навчальний рік. Наближаються канікули. По-різному будуть проводити їх школярі. Старшокласників чекають табори праці і відпочинку, а інші в село до бабусі. Та де б не були діти влітку, їх відпочинок без води неможливий.

Вода і сонце – це здоров’я і загартування. Та на жаль вода приносить не тільки радість.

Щорічно в нашій області, через різні причини гине чимало людей, в тому числі і діти. Минулого року в Рівненській області на воді загинуло 44 особи, з них – 7 дітей. В поточному році вже 8 чоловік.

Головними причинами нещасних випадків на воді є: невміння плавати, купання в необладнаних, необстежених місцях, недотримання правил поведінки на воді, користування ненадійними плавзасобами, а також пірнання в незнайомих місцях та купання без супроводу дорослих.

Чимало смертей на воді трапляються на річках Горинь та Стир через небезпечні місця цих водойм: сильні течії, водовороти, різні перепади глибин.

Багато випадків з дітьми трапляються у найбільш непередбачуваних місцях: канавах, ямах, копанках і навіть у ваннах. Зокрема, цього року трагічний випадок вже було зафіксовано в с.Кідри. В штучній водоймі (копанці) втопився 6-річний хлопчик.

Інформуючи про нещасні випадки з дітьми на водоймах Рівненщини, Державна служба України з надзвичайних ситуацій та Рівненська обласна комунальна аварійно-рятувальна служба на водних об'єктах звертаються до керівників закріплених за водоймами на територіях, яких вони протікають, а також директорів шкіл та таборів відпочинку з проханням створити місця для купання дітей, організувати вивчення правил поведінки на воді з учнями та проведення конкурсів, вікторин, занять по наданню першої допомоги потерпілому.

Громадяни, які мають на присадибних ділянках ставок чи копанку повинні пам’ятати, що малі діти без догляду дорослих залишати не можна. Колодязі та криниці повинні бути обладнані по всім правилам безпеки і надійно закриватися.

Отож, всі ми повинні приділяти більше уваги дітям. Адже їхня безпека – це наш святий обов’язок.

Дотримуйтесь правил поведінки на воді і спілкування з водою буде корисним та принесе лише здоров’я і задоволення.

voda


А.Муравинець 

Начальник РС ГУ ДСНС в області

Н.Рижа

Інструктор-методист РОКАРСВО