101 Володимирець

В Жовкинях на хуторі згорів будинок

     12 березня орієнтовно об 03 год. 05 хв. до Служби порятунку за номером 101 надійшло повідомлення про пожежу в селі Жовкині. За вказаною адресою негайно виїхав черговий караул 11-ої державної пожежно-рятувальної частини. Як виявилося горів дерев’яний житловий будинок, розташований на хуторі. На момент прибуття рятувальників він був майже повністю охоплений полум’ям.

     jovkynipoj1Як виявилося в даному будинку ніхто не проживав. Власниця, яка проживає в іншому населеному пункті лише іноді туди навідувалася. Пожежу помітили сусіди, будинок яких знаходиться орієнтовно за 150 м. від місця події, коли вже вогонь охопив покрівлю і швидко поширювався по дерев’яним конструкціям. Зі слів свідків стало відомо, що напередодні ввечері вони бачили, як неподалік хтось випалював суху траву, а пізніше залишив вогонь без контролю. До пізньої ночі було видно як в полі горить суха трава. Згодом вогонь від неї й перекинувся на дерев’яний будинок, навколо якого її було чимало.
     Внаслідок пожежі житловий будинок та майно в ньому було знищено повністю. Причина пожежі – необережне  поводження з вогнем невстановленої особи.jovkynipoj2
     З початку 2015 року, станом на 13 березня у Володимирецькому районі зареєстровано 14 пожеж, якими завдано збитків майже на 200 тис. грн. Вогнем знищено, або пошкоджено 6 житлових будинків, 7 господарських та допоміжних будівлі, 4 тони грубих кормів. Зокрема із 14 зареєстрованих пожеж 9 виникло за неповних два тижні березня місяця. Таке різке збільшення пожеж обумовлене необережним поводженням з вогнем, зокрема при неконтрольованому спалюванні сухої трави.
     Враховуючи, що пожежі через неконтрольоване випалювання сухої трави з кожним днем частішають, то рятувальники Служби порятунку звертаються до громадян відмовитися від такої практики. Адже пожежа може завдати збитків не лиже приватним господарствам, а й спровокувати лісові пожежі. Також інформуємо, що спалювання сміття допускається лише в безвітряну погоду, під постійним наглядом та не ближче ніж за 15 метрів від будівель та споруд. Якщо ви помітили невелике загоряння трави або тліючу підстилку від покинутого багаття, намагайтеся загасити його самі. Іноді досить просто затоптати полум'я (ще потрібно почекати й переконатися, що трава або підстилка дійсно не жевріють, інакше вогонь може з’явитися знову). Адже легше відразу загасити невеличкий осередок займання, ніж потім залучаючи численні пожежні підрозділи для гасіння лісової пожежі, чи пожежі в житловому секторі. Надіємося на свідоме та відповідальне ставлення громадян.