101 Володимирець

  • Головна
  • Новини
  • Володимирецькі рятувальники провели спільні навчання з лісівниками (відео)

Володимирецькі рятувальники провели спільні навчання з лісівниками (відео)

Спекотна погода, що невдовзі встановиться на території краю, створить загрозу виникнення пожеж у лісових масивах. Враховуючи красу нашого мальовничого поліського краю, його природу, то звісно відпочинок у лісі є популярним серед жителів району. Однак не всі громадяни дотримуються правил безпеки - як наслідок у лісах виникають пожежі, які здатні нанести великих та непоправних збитків природі і відповідно державі.

WP 20160513 018З метою запобігання виникнення пожеж у лісових масивах, рятувальники спільно з працівниками ДП «Володимирецький держлісгосп» та ДП СЛАП «Володимирецький держспецлісгосп» 13 травня провели навчання по відпрацювання спільних дій під час гасіння лісових пожеж. 

Відповідно до тактичного задуму, в посушливий період відпочиваючі не загасили багаття, в результаті чого виникло загоряння сухої трави біля лісового масиву, полум’я від якої перекинулося на нижній шар в лісовому масиві біля смт. Володимирець.WP 20160513 046 Є загроза розповсюдження пожежі на значну площу лісових насаджень. На місце події негайно було направлено черговий караул Державної пожежно-рятувальної частини № 11 смт.Володимирець, пожежна автоцистерна Володимирецького лісництва ДП ДЛГ, пожежна автоцистерна Центрального лісництва ДП СЛАП, трактор з плугом та працівників ДП «Володимирецький держлісгосп» і ДП СЛАП «Володимирецький держспецлісгосп» з ранцевими вогнегасниками та шанцевим немеханізованим інструментом. Території охоплену полум’ям негайно обгорали, та локалізували місце пожежі. Вогнеборці провели оперативне розгортання від пожежної автоцистерни та спільно з лісівниками за допомогою ручних пожежних стволів ліквідували пожежу. Загалом у тренуваннях прийняли участь 8 чоловік особового складу ДПРЧ-11 ДПРЗ-6 ГУ ДСНС та 14 працівників лісгоспів.

FILE0009Такі навчання спрямовані на налагодження спільних дій та взаємодії в разі виникнення як лісових, так і торф’яних пожеж та ефективного їх гасіння. Адже тільки тісна взаємодія усіх оперативних служб дасть змогу уникнути великих матеріальних збитків через такі пожежі.

Шановні громадяни! Аби запобігти виникненню пожеж у лісових масивах, рятувальники рекомендують дотримуватись правил протипожежної безпеки. Зокрема, не залишати розведене вогнище без нагляду, не розпалювати багаття ближче ніж за 50 метрів до хвойного та за 25 метрів до листяного лісу, не розкладати багаття поблизу сухої трави. У разі запалення вогнища обов’язково треба спостерігати за полум’ям; залишаючи місце, де розводили багаття, його необхідно засипати землею, або залити водою.

Також працівники Держслужби з надзвичайних ситуацій нагадують, що пожежу може спричинити заправка пальним автомобіля при працюючому двигуні, а також залишені на сонячній галявині пляшки чи уламки скла - фокусуючи сонячне проміння, вони здатні спрацювати як запалювальні лінзи. Якщо ви виявили в лісі незначне загоряння - спробуйте його негайно загасити за допомогою води, землі, або гілки листяного дерева, поки вогонь не розповсюдився на значну площу. Якщо ж пожежа стрімко поширюється, то негайно повідомте про це працівників лісу, або пожежно-рятувальну службу за номером 101.

Якщо ми будемо уважними та обережними, дотримуватися правил безпеки, то захистимо себе й природу від втрат!

 

PANO 20160513 100722


Володимирецький РС ГУ ДСНС України у Рівненській області